[2]
69290

LP: Spodrsljaj Juventusa brez posledic, drama v Amsterdamu, CSKA ponižal Real

12. 12. 2018, 23.23

Zadnji krog skupinskega dela lige prvakov je prinesel številna presenečenja. Poraz so doživeli pri Realu, Romi, Juventusu in Manchester Unitedu.

Moskovski CSKA je utišal Santiago Bernabeu, saj je beli balet klonil s 3:0. Že po prvem polčasu so Rusi vodili z dvema goloma prednosti. Na končno uvrstitev v skupini pa poraz ni kaj veliko vplival, saj gre Real v nadaljevanje s prvega mesta, Roma, ki je izgubila pri Plznu, pa drugega.

V skupini E je Bayern tvegal, da bi v zadnjem krogu padel s prvega mesta. Ajax je uprizoril preobrat in še osem minut pred koncem vodil z 2:1. Zaključne minute so bile prava srhljivka. Bavarci so povedli s 3:2, na koncu je bilo 3:3.

Od zaostanka do zmage je prišel tudi Manchester City doma proti Hoffenheimu, pravo malo blamažo brez posledic pa si je privoščil tudi Juventus. Švicarski Young Boys jih je ugnal z 2:1, na srečo črno-belih pa Manchester United ni zmagal pri Valencii, ravno nasprotno. Rdeči vragi so klonili z 2:1.