[5]
67636

LP: Celjsko maščevanje, na rokometnem prazniku porazili Zagrebčane

18. 11. 2018, 18.52

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 8. krogu evropske lige prvakov premagali hrvaški Zagreb s 30:21 (10:9).

V mestu ob Savinji se je pravi rokometni praznik razpletel na najboljši možni način. Osrednja dvorana Zlatorog je pokala po šivih, v rokometnem “el clasicu” pa so slovenski prvaki po sijajni predstavi na kolena položili tradicionalne tekmece iz hrvaške prestolnice.

Po tretji zmagi – pred tem so premagali tekmece iz nemškega Flensburga in ukrajinskega Zaporožja – so se Celjani znova prebili na mesta, ki jim prinaša preboj v osmino finala v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini, a pot do izločilnih bojev bo še izjemno trnova in polna pasti. Prvo priložnost za novo zmago v elitni skupini B bodo imeli že v prihodnjem krogu, ko bodo gostovali pri trenutno zadnjeuvrščenim tekmecem iz Zaporožja. Ta tekma bo v nedeljo, 25. novembra.

Celjski strateg Tomaž Ocvirk je v začetno postavo uvrstil vratarja Klemna Ferlina, krilna igralca Jana Jurečiča in Tilna Kodrina, zunanje položaje so zasedli William Accambray, Branko Vujović in Rok Ovniček, na črti pa se je s tekmeci kosal Kristian Bećiri. Njegovi varovanci so odlično odprli dvoboj, od prve minute so bili bojevito razpoloženi in željni maščevanja za nedavni poraz v zagrebški Areni z 22:24.

Celjska obramba je bila od prve minute na najvišji možni ravni, Hrvati zanjo nikakor niso našli ustrezne rešitve, po domačem vodstvu s 5:2 pa je reagirala tudi klop Zagrebčanov in zahtevala minuto odmora. Napotki izkušenega in z vsemi žavbami namazanega Lina Červarja so obrodili sadove, Zagrebčani so se tri minute kasneje približali na gol zaostanka (6:5). Nato so Celjani znova ujeli pravi ritem in jim v 21. minuti ušli na tri gole (9:6), v končnici prvega dela pa se jim je pošteno zalomilo v napadu, le en dosežen zadetek v zadnjih devetih minutah trdega in neusmiljenega dvoboja zgovorno priča o tem.

Slovenski prvaki so polčas zaključili z golom prednosti (10:9), v začetku druge polovice tekme pa so svojo predstavo dvignili še na višjo raven. Obramba je bila naravnost perfektna, igra v napadu pa raznovrstna in domiselna. Vse to se je odrazilo na “filmu tekme”, domači rokometaši so si s poletno igro v 42. minuti priigrali šest golov prednosti (19:13), kar dva zadetka pa je prispeval vratar Ferlin. A rapsodija rokometašev v rumenih dresih se ni končala, v 46. minuti so po golu Kodrina in Ovnička prednost povišali na +8 (22:14). V 52. minuti je njihova prednost znašala devet zadetkov (25:16) in vsem v dvorani je bilo jasno, da bodo njihovi ljubljenci osvojili zlata vredni točki.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Branko Vujović s sedmimi in Tilen Kodrin s šestimi goli.