[4]
70465

Los Angeles visoko poražen v domači dvorani

4. 1. 2019, 08.57

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi na domačem ledu z 2:6 izgubila z moštvom Tampa Bay Lightning, ki se je še utrdilo na čelu lige. Kralji, za katere je slovenski zvezdnik Anže Kopitar dosegel podajo, so spet povsem na dnu ligaške razpredelnice. Štiri točke je zbral Rus Nikita Kučerov z golom in tremi podajami.

Prvi gol za domače je dosegel Austin Wagner, ko je po samostojni akciji sredi druge tretjine znižal na 1:4. Drugega je zabil Drew Doughty po Kopitarjevi podaji dve minuti in pol pred koncem za končni izid 6:2.

Hokejisti Tampe so že na 16. zaporedni tekmi osvojili vsaj točko, poleg Kučerova, Rus je v svoji 406. tekmi dosegel tudi jubilejno 400. točko, vsaj točko je v letošnji sezoni dosegel že na 12. zaporedni tekmi, pa ima veliko zaslug za to tudi Steven Stamkos, ki je k zmagi prispeval gol in dve podaji. Kučerov, najučinkovitejši igralec lige, je gol dosegel za 1:0, takrat je imela njegova ekipa dva igralca več na ledu.

Los Angeles, ki na naslednji tekmi v nedeljo ob četrti uri zjutraj po slovenskem času gostil Edmonton Oilers, je tako spet na zadnjem mestu zahodne konference in lige nasploh, saj je St. Louis, ki je bil nekaj dni za njim, vknjižil novi točki. S 5:2 je doma premagal aktualne prvake iz Washingtona, ki jim ni pomagal niti 30. gol sezone najboljšega strelca lige Aleksa Ovečkina. Blues so se pred tem na zadnjem mestu lige znašli predvsem po zaslugi števila odigranih tekem, od Los Angelesa imajo štiri manj.

Isto število točk kot Kopitarjeva ekipa ima tudi Philadelphia, na domačem ledu je s 3:5 izgubila proti Carolini. Največ zaslug za zmago gostov imata Teuvo Teravainen, ki je prispeval dva gola in podajo, in vratar Petr Mrazek, Čeh je v svoji jubilejni 200. tekmi v ligi tekmecem ubranil 34 strelov.

Edino tekmo, ki se ni končala v rednem delu, so odigrali v New Yorku, kjer so Islanders s prvim golom Devona Toewsa v profesionalni karieri premagali Chicago. Pred tem je za otočane dva gola dosegel v zadnjem času strelsko zelo razpoložen Mathew Barzal.

Mitchell Marner je na tekmi med Torontom in Minnesoto za domače zadel že v sedmi sekundi tekmi, s tem tudi postavil klubski rekord. Le nekaj minut zatem je povišal na 2:0 in videti je bilo, da Minnesota nima veliko možnosti. A po dveh prejetih golih je prišla k sebi in si do konca priborila zmago, odločilni gol je v peti minuti zadnje tretjine dosegel Zach Parise.

Dobro formo potrjuje Boston, po zmagi na zimski klasiki proti Chicagu je bil uspešen tudi proti Calgaryju, premagal ga je s 6:4, dva gola sta v statistiko vpisala Brad Marchand in Jake DeBrusk.

Jeff Skinner, napadalec Buffala, se je za zmago 4:3 proti Floridi dvakrat vpisal med strelce in je letos že pri 28 golih. To ga uvršča na drugo mesto med najboljšimi strelci NHL.