59498

Llull: Želimo zaključiti zgodovinsko sezono

Avtor: Šport TV
19. 6. 2018, 11.57

Sergio Llull si želi, da bi bilo španskega prvenstva konec že danes. To bi se zgodilo z vnovično zmago Reala v Vitorii, kjer Madridčani letos sploh še niso izgubili.

Real s trojkami uničil Barco

Real je dobil tekmo v rednem delu (81:69) ter 3. tekmo ltošnjega finala pred 72 urami. Čeprav je na tekmi s točkami in rpedstavo izstopal Luka Dončič, pa je znova realova moštvena igra poskrbela za preobrat.

V tretji četrtini je kraljevi klub nasprotniku dovolil vsega 11 točk. Tavares je na celotni tekmi zbral sijajnih 5 blokad, Fernandes, Taylor, Causeur in Carroll pa so vsi po vrsti zadevali v ključnih trenutkih.

Prav Andy Carroll je bil na zadnjih tekmah fenomenalen. V povprečju letošnjega finala dosega 17 točk na tekmo in to prav v 17 minutah, ki jih preživi v igri. Več kot 10 točk v povprečju na letošnjem finalu dosegata še Dončič (14,) in Thompkins (10,6).

Sicer pa je letošnji finale izjemno bogat uspešnih napadalnih akcij. Real v povprečju dosega kar 91,3 točke na tekmo, Baskonia 87,6. “Želimo si končati serijo in zgodovinsko sezono zaključiti s še enim naslovom,” pravi izkušeni Sergio Llull.

Real je naslov v areni Buesa dvignil že petkrat. Nazadnje v sezoni 2016/17 v pokalnem tekmovanju.

1

2

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več