[4]
115318

Ljubljančani z novo visoko zmago

22. 12. 2020, 22.05

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige premagali Ritten s 7:2 (1:0, 4:1, 2:1).

Ljubljanski hokejisti so v tretji zaporedni domači tekmi regionalnega tekmovanja dosegli še tretjo visoko zmago. Potem ko so bili prejšnji teden boljši od Kitzbühla in Cortine, so danes v boju za vrh lestvice premagali še Ritten s 7:2 in se povzpeli na prvo mesto alpske lige.

Pri Ljubljančanih, ki imajo tudi nekaj poškodovanih igralcev, zdaj ni več v ekipi Jana Drozga, ki se je moral odzvati pozivu svoje ekipe iz lige NHL Pittsburgha, tako da v tej sezoni ne bo mogel več pomagati zmajem.

Danes pa se je za Ljubljančane tekma začela še bolje kot dvoboj teh tekmecev pred slabim mesecem, ko so zadeli že po 34 sekundah. Tokrat se je namreč mreža Rittna prvič zatresla že po prvi ljubljanski akciji, strelec je bil Miha Štebih v 23. sekundi.

Do konca prvega dela so nato gostje zdržali brez prejetega zadetka, zato pa so domači dodobra napolnili mrežo v nadaljevanju. Začel je Anže Ropret, premoč pa sta v tem delu potrdila še Aleksandar Magovac in Miha Zajc, Ropret pa je dodal še en zadetek. Po plošček je moral v svojo mrežo sicer tudi vratar Ljubljančanov Tilen Spreitzter, a pri visokem vodstvu zadetek ni bil nevaren.

V zadnjem delu so domači nekoliko spustili ritem, vseeno pa dobili tudi to tretjino. Za svoj tretji gol na tekmi je najprej poskrbel Ropret, piko na i pa je postavil Martin Bohinc poldrugo minuto pred koncem.

Naslednjo tekmo bodo zeleno-beli igrali v soboto, ko bodo gostovali pri Asiagu.