[2]
56641

Liverpool na vratih raja, Roma z dvema zadetkoma ohranja upanje

24. 4. 2018, 22.57

* Stadion Anfield, gledalcev 54.000, sodniki: Brych, Borsch in Lupp (vsi Nemčija).
* Strelci: 1:0 Salah (36.), 2:0 Salah (45.) 3:0 Mane (56.), 4:0 Firmino (61.), 5:0 Firmino (69.), 5:1 Džeko (81.), 5:2 Perotti (85./11 m).
* Liverpool: Karius, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Oxlade-Chamberlain (od 18. Wijnaldum), Salah (od 75. Ings), Firmino (od 90. Klavan), Mane.
* Roma: Alisson, Juan Jesus (od 67. Perotti), Fazio, Manolas, Florenzi, Strootman, De Rossi (od 67. Gonalons), Nainggolan, Kolarov, Dzeko, Ünder (od 46. Schick).
* Rumeni kartoni: Alexander-Arnold, Lovren; Juan Jesus, Fazio.
* Rdeči karton: /.

Tekma na Anfieldu je praktično že odločila prvega finalista. Izbranci Jürgena Kloppa so na domačem terenu Romi nasuli pet golov. Blestel je predvsem spet najboljši igralec angleškega prvenstva Egipčan Mohamed Salah z dvema goloma in dvema podajama. Petkratni evropski klubski prvak je tako na dobri poti k osmemu finalu.

Prvi polčas v Liverpoolu je bil zelo dinamičen. Uvodoma je bila nevarnejša Roma, v drugi minuti je denimo poskusil Kevin Strootman, a je bil Loris Karius na mestu. V 19. minuti je Aleksandra Kolarov sprožil od daleč, Karius pa je žogo odbil v prečko.

V nadaljevanju pa je Liverpool prevzel pobudo in vršil pritisk proti vratom Rome. V 28. minuti je bil Sadio Mane sam pred Alissonom Beckerjem, a sprožil čez gol, malce pozneje je žogo slabo zadel in zapravil novo priložnost.

V 30. minuti je nase prvič opozoril Mohamed Salah, ko je streljal malce z desne, Romin vratar pa je dobro posredoval. Šest minut pozneje je egiptovski zvezdnik poskrbel za vodstvo domačih, potem ko je malce z leve zadel v nasprotni zgornji kot Rominih vrat za 1:0.

Dve minuti pozneje je Dejan Lovren s strelom z glavo zadel prečko, v 40. minuti je Alisson ustavil še strel Georginia Wijnalduma, tik pred koncem polčasa pa je znova udaril Salah, ki je po protinapadu povišal Liverpoolovo prednost na 2:0. To je bil že njegov deseti gol v tej sezoni lige prvakov.

V 56. minuti so Angleži še povečali prednost. Salah je žogo prejel sicer v prepovedanem položaju, ki ga sodnik ni videl, Egipčan je z desne podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Mane zadel za 3:0. V 61. minuti je Liverpool povedel že s 4:0, po novi podaji Salaha z desne strani je zadel Roberto Firmino.

Osem minut pozneje je Firmino znova zadel, z glavo je po kotu Jamesa Milnerja povišal na 5:0. V 73. minuti so po dolgem času zagrozili tudi Rimljani, strel Patrika Schicka z glavo je Karius ustavil. V 81. minuti pa so gosti vendarle zadeli, po dolgi podaji je z lepim strelom malce z leve strani zadel Džeko.

Upe Rome je v 85. minuti dodatno vzbudil Diego Perotti, ko je unovčil enajstmetrovko po igranju z roko Jamesa Milnerja v kazenskem prostoru.

V drugem polfinalu se bosta pomerila Bayern in branilec naslova Real Madrid, prva tekma bo na sporedu v sredo ob 20.45 v Münchnu.