[38]
56055

14. 4. 2018, 09.32

FC Litija in Dobovec Pivovarna Kozel sta finalista 23. sezone 1. SFL. Ekipi bosta tako v borih dveh mesecih odločali še o drugi lovoriki. Prva je v finalu pokala Terme Olimia pripadla Dobovcu. Polfinale se je končalo ekspresno. Litija in Dobovec Pivovarna Kozel sta s po 3:0 opravila s konkurenco.

Finale se začne v petek, 20. aprila. Prvi dve tekmi sta v Litiji, tretja v Rogaški Slatini. Prvak bo ekipa, ki bo prva zbrala tri zmage. O bronu in končnem 3. mestu bosta odločali tekmi v Sevnici in Mariboru. Medaljo bo osvojilo moštvo, ki bo boljše v skupnem seštevku obeh tekem.

V petek sta bili srečanju na sporedu tekmi v Mariboru in Sevnici. Litijani so v Mariboru slavili s 6:2. Levji del posla so opravili v prvem polčasu, ki so ga dobili s 3:0. V nadaljevanju sta Dario Markić in Aleš Vrabel z zadetkoma v 24. in 25. minuti prižgala žarek upanja za domačine, ki so gola dosegli z vratarjem igralcem v polju. A je šlo za preblisk. Gostje so umirili igro in z zbrano igro napolnili mrežo gostiteljev za končnih 2:6. Vijoličasti so vnovič nastopili brez poškodovanega dvojca Uroš Kroflič-Miloš Stojković. Z dvema goloma se je izkazal Teo Turk.

“Čestitam mojim fantom za dobro odigrano tekmo. Hitro smo povedli 3:0, potem smo se malce preveč sprostili in dobili dva lahka gola. A smo se zbrali, v naših mislih je finale,” je po tekmi dejal trener Litije Damir Pertič.

“Seveda sem razočaran. A to je realna slika. Mi smo na prvi tekmi polfinala ostali brez ključnih in najboljših igralcev. Za kaj več smo imeli premalo, veliko premalo kvalitete. Litija je zasluženo v finalu, čestitam ji in želim srečo,” pa je svoje videnje tekme in polfinala zaključil trener Mariborčanov Tomislav Horvat.

V Sevnici je bilo precej bolj izenačeno. Izkušeni Aleš Marot je v 8. minuti poskrbel za vodstvo kozlov (0:1), a je Domen Krnc v 17. minuti poravnal na 1:1. Zmagovalec je bil odločen v 28. minuti, zadel je hrvaški igralec Robert Grbić.

“Spet podobna tekma kot prejšnji. V prvem polčasu smo dvakrat zadeli okvir vrat, zapravili smo 10-metrovko, imeli smo tudi igralca več. Oba gola smo prejeli iz prekinitve… Dobovec je zasluženo v finalu. Smo pa lahko ponosni, da smo ekipo, ki dosega po sedem, osem golov na tekmo, vnovič ustavili pri dveh,” je po srečanju povedal trener Sevnice Mitja Jontez.

Gostje so prišli v Sevnico brez Roka Mordeja, ideologa in glavnega motorja pokalnih prvakov. Mordej je počival zaradi rumenih kartonov.