Ameriška alpska smučarka Lindsey Vonn upa, da bo kljub današnjemu padcu in poškodbi kolena lahko nastopila na bližnjih olimpijskih igrah v Italiji. "Mojih olimpijskih sanj s tem ni konec," se je po zdravniškem pregledu oglasila 41-letna Američanka.
“Padla sem danes na smuku in si poškodovala levo koleno. Zdaj se o situaciji pogovarjam z ekipo in zdravniki, ki bodo naredili nove preiskave. En teden pred olimpijskimi igrami je to zelo težko, a če je ena stvar, ki jo znam, je to vrnitev na tekme,” je ne družbenih omrežjih sporočila olimpijska prvakinja iz leta 2010 in dodala, da se do zadnjega ne bo predala.
Časa za okrevanje ni veliko. Smukačice bodo treninge na olimpijski progi začele že 5. februarja, dan pred odprtjem, boji za kolajne so na vrsti 8. februarja.
Vonn je po današnjem padcu sprva obležala, potem ko se je nerodno s smučmi zapletla v zaščitno mrežo ob progi.
Američanka je na koncu odsmučala po gori in vidno preizkušala levo koleno. Enainštiridesetletnico so nato s helikopterjem prepeljali v bolnišnico, so sporočili iz njene ekipe.
Lindsey Vonn se je vrnila v svetovni pokal po petletni odsotnosti. Normalno je tekmovala in dosegala vidne uspehe, brez kakršnih koli bolečin in težav z delno zamenjanim umetnim desnim kolenom. Zimske igre so zadnji večji cilj 41-letnice. Letos je že zmagala na dveh smukaških tekmah. V posebnem smukaškem seštevku svetovnega pokala prepričljivo vodi.
Foto: Sportida.com
Vir: STA