[2]
121604

Ligue 1: Pariški zvezdniki prepričljivi na derbiju v Lyonu

21. 3. 2021, 23.02

Nogometaši francoskega Lilla so na domačem obračunu 30. kroga državnega prvenstva presenetljivo izgubili proti Nimesu z 1:2. Pred tem krogom predzadnji gostje so s tem naredili uslugo Paris Saint-Germainu, ki se je z zanesljivo zmago na večernem derbiju proti Lyonu s 4:2 zavihtel na vrh prvenstvene lestvice.

Domačini so bili v prvem polčasu povsem nenevarni, PSG pa je prek Kyliana Mbappeja povedel že v 15. minuti. Mladi francoski zvezdnik je v mrežo pospravil odbito žogo po obrambi Anthonyja Lopesa. V 32. minuti je Danilo Pereira povišal vodstvo, potem ko je bil v kazenskem prostoru povsem neoviran ob udarcu z volejem.

V drugem polčasu so Parižani v vsega sedmih minutah razrešili vse dvome. V 47. minuti je zadel Angel Di Maria, pet minut kasneje pa je bil znova natančen 22-letni Mbappe za že svoj 100. zadetek v ligue 1. Končni izid sta postavila Islam Slimani v 62. in Maxwel Cornet v 81. minuti.

Lille je nekaj ur prej izgubil šele tretjo tekmo v sezoni. Za Nimes sta v 12. in 45. minuti zadela Moussa Kone in Renaud Ripart, vmes pa je v 20. minuti izenačil Xeka. Lille je v drugem polčasu prevladoval, a zdaj 18. moštvo francoske ligue 1 je zdržalo vse nalete in osvojilo pomembne tri točke.

PSG ima na vrhu lestvice 63 točk, a je zaradi boljše gol razlike pred Lillom, ki ima enak izkupiček. Tri točke manj ima Lyon. Četrti je na lestvici Monaco (59 točk), ki je v petek visoko premagal St. Etienne s 4:0.

Po reprezentančnem ciklu se bosta 3. aprila v derbiju 31. kroga pomerila PSG in Lille.

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več