[2]
116743

Ligue 1: Rennes in Bordeaux do točk na gostovanjih, Metz po porazu šele na 3. mesto

15. 1. 2021, 23.03

Nogometaši iz Lyona so po današnjem porazu proti Metzu 0:1 na zadnji tekmi 20. kroga francoskega prvenstva izgubili vodilno mesto na lestvici. Na čelo sta se prebila PSG in Lille, oba imata dve točki prednosti pred Lyonom. Pariška ekipa je že v soboto slavila v Angersu z 1:0, Lille pa je danes ukanil Reims z 2:1.

Do tega kroga vodilni nogometaši iz Lyona so na domačem stadionu morali priznati premoč tekmecem iz Metza, v črno pa jih je zavil Aaron Leya Iseka, ki je edini gol na tekmi dosegel v 90. minuti.

Danes je bilo na sporedu še pet tekem. Lille je na domačem igrišču šele v drugem polčasu zlomil odpor Reimsa. Gostujoča zasedba je povedla v 36. minuti, ko je zadel Arber Zeneli. V drugi polovici tekme je izenačujoči gol dosegel Jonathan Bamba (48.), zmagovitega pa Jonathan David v prvi minuti sodniškega podaljška.

Petouvrščeni Rennes je z zadetkoma Benjamina Bourigeauda (7.) in Clementa Grenierja (77./11 m) slavil v Brestu z 2:1. Za gostitelje je prvi gol na tekmi dosegel Franck Honorat v četrti minuti.

Bordeaux je na Azurni obali v drugem polčasu zlomil odpor Nice in zmagal s 3:0, potem ko so zadeli Ui-Jo Hwang (50.), Paul Baysse (75.) in Toma Bašić (87.).

Strasbourg je bil boljši od Saint-Etienna z 1:0, edini gol na tekmi pa je dosegel Ludovic Ajorque v 30. minuti. Nantes in Lens sta se razšla z 1:1. Za gostitelje je zadel Imran Louza (36./11 m), za Lens, ki je v 33. minuti zapravil 11-metrovko, pa je izenačil Gael Kakuta (81.).

PSG je v soboto gostoval pri Angersu in zmagal z 1:0. Razvpita pariška zasedba se je na gostovanje podala brez trenerja Mauricia Pochettina, ki je moral v samoosamitev, potem ko je bil v petek pozitiven na testiranju, edini gol na tekmi pa je dosegel Layvin Kurzawa (70.).

Zadnjeuvrščeni Nimes je ta dan slavil v Marseillu z 2:1. Junak dvoboja je bil Šved Niclas Eliasson, ki je dosegel gola v 55. in 58. minuti, edini gol za gostitelje je prispeval Dario Benedetto v 85. minuti.

Monaco je že v petek zmagal v Montpellieru s 3:2. Za zasedbo iz kneževine je dva gola dosegel Wissam Ben Yedder, enega Kevin Volland, za gostitelje pa sta zadela Elye Wahi in Andy Delort.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več