[2]
224429

Ligue 1: Lyon z zmago nad Monacom Parižanom zagotovil naslov prvakov

28. 4. 2024, 22.02

Nogometaši Paris Saint-Germaina so dan po tem, ko so doma proti Le Havru v 31. krogu francoske lige igrali 3:3, prišli do svojega tretjega zaporednega naslova prvaka in skupno 12. Novo zvezdico Parižanov je potrdila zmaga Lyona nad prvim zasledovalcem Monacom s 3:2.

V Lyonu je domača ekipa dobila prvi polčas, potem ko sta Alexandre Lacazette in Said Benrahma poskrbela za preobrat po golu Wissama Ben Yedderja v prvi minuti. Slednji je v 60. minuti poskrbel za novo izenačenje, toda Malick Fofana je v 84. Lyonu priigral novo prednost, ta pa je dokončno prinesla naslov pariški zasedbi. PSG ima tri kroge pred koncem 70 točk oziroma 12 več od drugouvrščenega Monaca.

Danes je še Lille v gosteh premagal Metz z 2:1, zadnjeuvrščeni Clermont je s 4:1 odpravil Reims, pri čemer je Elbasan Rashani prispeval dva gola, predzadnji Lorient je izgubil proti Toulousu z 1:2, Strasbourg proti ekipi iz Nice z 1:3, z goli bogat pa je bil dvoboj Rennesa in Bresta.

Brest, ki je tretji na lestvici, je zmagal s 5:4, pri čemer je Lilian Brasser zmagoviti gol dosegel v šesti minuti sodniškega dodatka. Pri domačih je dvakrat zadel Arnaud Kalimuendo.