[2]
118401

Ligue 1: Icardi in Mbappe prinesla tri točke v Marseillu

6. 2. 2021, 20.01

Kljub zdravstvenim težavam Neymarja je PSG upravičil vlogo favorita na jugu Francije, kamor je odšel na gostovanje k Marseillu. Parižani so dosegli dva gola, prejeli pa nobenega. Po polnem izkupičku PSG drži tretje mesto na lestvici s tremi točkami zaostanka za Lillom. V formi je sicer tudi Monaco, ki je nanizal sedmo zmago na zadnjih sedmih tekmah.

Lorient je prišel še do 3 zmage (poleg 1 remija) na zadnjih 4 tekmah. Na domačem le Moustoirju je z minimalnim rezultatom ugnal Reims, junak srečanja pa Laurent Abergel z golom v 53. minuti. Lorient se je še štiri kroge nazaj nahajal v nezavidljivem položaju, saj je bil na repu tabele, po tej tekmi pa je celo prišel izven cone izpada.

Lyon je brez večjih težav premagal Strasbourg, zadela sta dvakrat Memphis Depay in enkrat Toko Ekambi. Nekoliko pa nas je razočaral obračun zgornjega dela razpredelnice med Lensom in Rennesom. Med šesto- in petouvrščeno ekipo Ligue 1 nismo videli zadetkov.

Nogometaši iz Lilla so po rutinski predstavi v Nantesu osvojili vse tri točke. Po golu Jonathana Davida so povedli že v deseti minuti, 21-letni kanadski napadalec je v 84. minuti po podaji pred leti izjemno vročega Portugalca Renata Sanchesa povišal na 2:0 in postavil končni izid na dvoboju.

Četrtouvrščeni Monaco je po festivalu golov slavil v Nimesu s 4:3. Za ekipo iz kneževine je “hat-trick” dosegel ruski napadalec Aleksandr Golovin, en gol je prispeval še Nemec Kevin Volland. Za trenutno zadnjeuvrščene gostitelje so zadeli Lucas Deaux, Zinedine Ferhat in Niclas Eliasson.

Gol manj je padel v Montpellieru, kjer je domača ekipa ukanila Dijon s 4:2. Za Montpellier je dva zadetka dosegel Gaetan Laborde, po enega pa Teji Savanier in Petar Škuletić. Za goste je vodilni gol dosegel Senou Coulibaly, ki je v 69. minuti moral zapustiti igrišče po drugem prejetem rumenem kartonu, v izdihljajih rednega dela je končni izid z 11-metrovke postavil Senegalec Moussa Konate.

Nica je zanesljivo premagala Angers s 3:0. Gostitelje z Azurne obale je v vodstvo po avtogolu popeljal Souleyman Doumbia, nato sta gola dosegla še Myziane Maolida in Amine Gouiri. Saint-Etienne je po hudem boju na domačem igrišču premagal Metz, osmoljenec dvoboja pa je bil gostujoči ganski obrambni igralec John Boye, ki je dosegel avtogol.

Brest je s sijajno predstavo v končnici na kolena položil Bordeaux z 2:1. Gostujoča zasedba je povedla z golom Korejca Ui-Jo Hwanga v začetku drugega polčasa, med 79. in 84. minuto pa sta za gostitelje zadela Steve Mounie in Romain Faivre.

V soboto so bile na sporedu še tri tekme. Drugouvrščeni Lyon je z dvema goloma Nizozemca Memphisa Depaya in enega Kamerunca Karla Toka Ekambija zanesljivo premagal Strasbourg s 3:0, Lens in Rennes sta se razšla brez golov, Lorient pa je bil z zadetkom Laurenta Abergela boljši od Reimsa z 1:0.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več