[2]
119020

Ligue 1: Napet boj za prvaka se nadaljuje, PSG zgolj točko za Lillom

13. 2. 2021, 22.50

25. igralni krog v francoskem nogometnem prvenstvu je bil odprt v soboto s tremi tekmami. Popoldne so branilci naslova iz prestolnice pričakali Nico in slavili z 2:1. PSG je sredi prvega dela v vodstvo popeljal Draxler, a so gostje z Azurne obale izenačili v 50. minuti, ko je bil natančen Rony Lopes. Pariški upravi je miren spanec pred gostovanjem v osmini finala lige prvakov v Barceloni zagotovil mladi Moise Kean z golom v 78. minuti. Reims je gostil Lens in po vodstvu v prvem polčasu "le" remiziral z 1:1. Na domačem stadionu je razočaral Lyon, ki je zapravil možnost za naskok na vrh lestvice. V gosteh jih je z 1:2 ugnal Montpellier.

Prva nedeljska tekma je prinesla prvo presenečenje. Lorient v zadnjem obdobju ostaja velika neznanka za nasprotnike, tokrat so varovanci Christopha Pelissierja prišli do neodločenega rezultata v kneževini z 2:2. Gostje so dvakrat vodili, obakrat je bil strelec Terem Moffi, in bili zelo blizu novim trem točkam, a je v 93. minuti izid poravnal Wissam Ben Yedder, ki je dosegel tudi prvi izenačujoči zadetek Monaca. To je bila že šesta zaporedna tekma brez poraza za Lorient.

Nekdanji klub Reneja Krhina je slavil pri Angersu. Nantes je zadetke dosegel že v 4. in 7. minuti, strelca sta bila Moses Simon in Imran Louza. Za domače je rezultat še pred polčasom znižal Thomas Mangani, zmagovalca pa je v drugem delu potrdil Abdoul Kader Bamba.

Nimes je prišel do pomembne zmage v boju za obstanek. Pri neposrednem konkurentu v boju za preživetje med francosko elito Dijonu je slavil z zadetkoma Renauda Riparta in Niclasa Eliassona v drugem polčasu.

Strasbourg je pri Metzu prišel do paketa treh točk po preobratu. Domače je v vodstvo popeljal Thomas Delaine, junak gostov pa je bil Adrien Thomasson z dvema goloma.

Drugo večje nedeljsko presenečenje smo videli pri Rennesu. Domača ekipa je tudi letos kar visoko na lestvici, tokrat pa so morali priznati premoč Saint-Etiennu, ki podobno kot lani tudi letos ne blesti. Končni izid 0:2 sta postavila Denis Bouanga in Arnaud Nordin.

Lille želel nadaljevati z dobrimi rezultati in vodilno pozicijo v Ligue 1, toda ”Les Dogues” niso ostali zgolj brez zmage, tekmo so zaključili celo brez strela v okvir Brestovih vrat. Gostje so še drugič v letošnji sezoni ostali neporaženi proti LOSC-u. Brez zadetkov se je končal tudi dvoboj med Bordeauxom in Marseillem, ki je tekmo zaključil s kar dvema igralcema manj.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več