56142

Liga SEHA: Vardar znova prvak, Celjanom končno tretje mesto

Avtor: Gregor Kovačič
15. 4. 2018, 19.38

Rokometaši makedonskega Vardarja so letošnji zmagovalci regionalne lige Seha, potem ko so na današnji finalni tekmi zaključnega turnirja v Skopju premagali tekmece iz hrvaškega Zagreba s 26:24 (14:13). Igralci Celja Pivovarne Laško so po zmagi nad beloruskim Brestom s 31:28 (15:14) osvojili tretje mesto. Vardar iz Skopja, aktualni prvak evropske lige prvakov, je dosegel četrto zmago v ligi Seha. Po dvakrat je zmagal madžarski Veszprem, enkrat pa Zagreb.

Finalna tekma med makedonskim Vardarjem iz Skopja in hrvaškim Zagrebom se bo drevi pričela ob 20.15. Prenos si lahko ogledate na Š3.

* Arena Jane Sandanski, gledalcev 2000, sodnika: Nikolić in Stojković (oba Srbija).
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Panjtar, Vujović, Jurečič 4 (1), Malus 1, Razgor 4 (1), Suholežnik 1, Marguč 1, Grošelj, Slišković, Makuc 5, Anić 3, Dušebajev, Mačkovšek 5, Mlakar 7.
* Meškov Brest: Pešić, Mijatović, Rutenka 2, Jaščenka, Poteko 2, Nikulenka 2, Šumak 5, Vukić 3 (1), Prodanović 1, Horak 5, Razgor 2 (1), Baranov 1 (1), Selviasjuk, Šilovič 4, Astrašapkin 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (2), Meškov Brest 4 (3).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8, Meškov Brest 8 minut.
* Rdeči karton: Mačkovšek (58.).

Izbranci Branka Tamšeta so imeli v prvem polčasu vse niti igri v svojih rokah. Že v četrti minuti so si priigrali tri gole prednosti (4:1), z manjšimi nihanji v svoji igri pa to prednost zadržali vse do 28. minute (15:12). V končnici prvega in v začetku drugega polčasa so močno popustili, kar so izkušeni in z vsemi žavbami namazani rokometaši iz Belorusije znali izkoristiti sebi v prid in jih v 32. minuti pahnili v prvi zaostanek na tekmi (15:16).

V nadaljevanju se je na parketu skopske dvorane odvijal ogorčen boj za vsako žogo. V 43. minuti so slovenski prvaki, ki so v petek izgubili polfinalno tekmo z Zagrebčani, zaostajali za gol (21:22), po golih Žige Mlakarja in Domna Makuca pa so dve minuti kasneje znova povedli s 23:22.

Od tedaj naprej niso več pogledali tekmecu v hrbet, v 50. minuti pa je Borut Mačkovšek povišal na +3 (27:24). V prelomnih trenutkih dvoboja niso popustili, ko je štiri minute pred koncem tekme Mlakar soigralce popeljal v vodstvo z 29:25 pa je bilo jasno, da se bo mali finale končal z zmagoslavjem celjskih rokometašev.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Mlakar s sedmimi goli, Mačkovšek in Makuc sta prispevala po pet zadetkov, izkazal pa se je tudi vratar Urban Lesjak s 16 obrambami.

“Čestitke mojim fantom za današnjo predstavo. Brest je izjemno močna ekipa, ki je letos ugnala tudi francoski PSG, mi pa želimo ves čas napredovati in dvigovati raven našega rokometa. Danes smo igrali lepši, hitrejši in močnejši rokomet ter povsem zasluženo zmagali. Ni lahko tako težkih tekem odigrati v okrnjeni zasedbi, ki še dodatno izčrpa ekipo, zato še enkrat čestitke fantom. In pa seveda velika hvala našim navijačem Florijanom, ki so nas prišli spodbujati tako daleč, z navijanjem so nam dali dodatno energijo, ki je pripomogla k zmagi in upam, da smo jim z zmago olajšali pot nazaj,” je po tekmi za tretje mesto dejal celjski strateg Tamše.