[3]
47790

Liga prvakov: Olimpija dolgo držala korak z Venezio

7. 11. 2017, 21.05

V 5. kolu košarkarske Lige prvakov sta se v Stožicah srečala slovenski Prvak Petrol Olimpija in italijanski prvak Umano Reyer Venezia. Kljub obetavnemu začetku dvoboja, so goste na koncu slavili s 76:66.

Košarkarji Petrola Olimpije so doživeli četrti poraz v ligi prvakov, tako da so po prvi tretjini tekmovanja v skupini C vedno bolj oddaljeni od enega od prvih štirih mest, ki vodijo v nadaljnje tekmovanje. Po premierni zmagi prejšnji teden v gosteh pri Estudiantesu so tokrat pred domačimi gledalci izgubili s prvakom Italije, ekipo Umana Reyer iz Benetk s 66:76.

Za Ljubljančane je bila to osemnajsta tekma v štirih različnih tekmovanjih v dobrem mesecu. Utrujenost se jim je poznala zlasti v drugem polčasu, ko so zapravili prednost iz prvega polčasa, vodstva gostov pa ob nizu izgubljenih žog in nizkem odstotku zadetih metov z razdalje niso več znali obrniti v svoj prid.

Prvi strelec pri Petrol Olimpiji je bil Jordan Morgan z 20 točkami (13 skokov), Gregor Hrovat jih je dosegel 17 (trojke 3:7), Devin Oliver pa 14 (8 skokov).

Petrol Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v petek, 10. novembra, v Šenčurju, nato jo v soboto čaka liga Aba doma proti MZT Skopju, v 6. krogu lige prvakov pa bo 15. novembra gostovala pri Aek iz Aten.