[3]
97752

Liga Nova KBM: Zmaji dobili derbi s Krko

26. 2. 2020, 20.24

Košarkarji Cedevite Olimpije so v prvem krogu državnega prvenstva v skupini za prvaka doma premagali novomeško Krko z rezultatom 86:77.

Košarkarji Cedevite Olimpije so uspešno začeli nastope v ligi Nova KBM. Potem ko v prvem delu niso sodelovali v državnem prvenstvu, so v uvodnem krogu lige za prvaka premagali Krko s 86:77.

Poleg Cedevite Olimpije in Krke v ligi Nova KBM za prvaka nastopajo še aktualni državni prvak Koper Primorska, Helios Suns, Hopsi Polzela in Rogaška. Po desetih krogih oziroma po 20. aprilu se bosta omenjenim ekipam pridružili še dve najboljši iz lige za obstanek (GGD Šenčur, Šentjur, Zlatorog in Terme Olimia) in tako zapolnili četrtfinalne pare.

Ljubljančani so do zmage prišli težje, kot kaže končni rezultat. Gostje so bili namreč v ospredju skoraj 25 minut, v zaključku pa je imel domači strateg Jurica Golemac dva zelo razpoložena posameznika, ki sta ob dobri ekipni predstavi v obrambi prevesila tehtnico na stran Cedevite Olimpija.

Mikael Hopkins je bil s 26 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 9:14), Jaka Blažič pa je v drugem polčasu dosegel 11 točk, skupno 19 (trojke 5:10). Na drugi strani je največ točk zbral Jure Balažič (15, trojke 3:4).

Cedevita Olimpija bo drugi krog odigrala 10. marca v gosteh pri Helios Suns, Krko pa 3. marca doma čaka obračun s Hopsi s Polzele.

Naslednjo tekmo slovenskega državnega prvenstva si boste lahko ogledali v torek, 3. marca. Pomerila se bosta Koper Primorska in Helios.