75097

Liga Nova KBM: Zmaji do druge zmage v Ligi za prvaka

Avtor: Gregor Kovačič
14. 3. 2019, 22.48

Petrol Olimpija je na zadnji preizkušnji pred pomembno nedeljsko tekmo v Ligi ABA, ki bo odločala o obstanku v regionalni ligi, na domačem parketu v Areni Stožice ugnala Helios Suns s 74:66.

Petrol Olimpija je na zadnji preizkušnji pred pomembno nedeljsko tekmo v Ligi ABA, ki bo odločala o obstanku v regionalni ligi, na domačem parketu v Areni Stožice ugnala Helios Suns s 74:66. Dvoboj tretjega kola Lige Nova KBM za prvaka so košarkarji Petrol Olimpije izkoristili predvsem kot pripravo za nedeljsko tekmo Lige ABA z novomeško Krko. Priložnost za igro so tako dobili praktično vsi košarkarji, ki smo jih minulo nedeljo lahko spremljali na obračunu z zagrebško Cedevito, le Erjon Kastrati in Marko Simonović sta tokrat v dvanajsterici zamenjala Nenada Miljenovića in Luko Šamanića, ki je zaradi števila tujih košarkarjev v državnem prvenstvu registriran le za igranje v Ligi ABA. Na klopi sta obsedela tudi Jan Rebec in Issuf Sanon.

Zmaji so na parketu stoženske dvorane proti domžalskim Soncem prevladovali praktično od začetka do konca tekme. Krizne minute so nastopile le na začetku tretje četrtine, ko so se Helios Suns približali na tri točke zaostanka (36:39), toda košarkarji glavnega trenerja Jureta Zdovca so se hitro oddaljili na 59:42, delni izid 13:3 je z zabijanjem kronal mladi Marko Simonović, ko pa je vodstvo Ljubljančanov po dobri minute igre v zadnji četrtini znašalo +20 (67:47), je bila tekma dokončno odločena.
V zasedbi zeleno-belih se je strelsko najbolj izkazal Jan Špan s 16 točkami, sledila pa sta Boban Tomić s 15 in Aleksandar Lazić z 11, slednji je z desetimi skoki zabeležil tudi dvojnega dvojčka.

Misli košarkarjev Petrol Olimpije so že pri nedeljskem obračunu 22. kola Lige ABA s Krko v Novem mestu. Dvoboj edinih slovenskih predstavnikov v prvorazrednem regionalnem tekmovanju bi z vidika obeh moštev lahko poimenovali kar za tekmo sezone, saj bo poraženec obračuna v sezoni 2019/20 nastopal v Ligi ABA 2.
IZJAVA PO TEKMI:
Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Za nami je tekma, ki je znova pokazala nekatere naše slabosti. Predvsem imam tu v mislih branje igre, komunikacijo v igri v obrambi, slabe odločitve v napadu, kar ni nič novega. Čestitke fantom za zmago, toda takšna predstava niti približno ni dovolj, če želimo slaviti zmago v nedeljo v Novem mestu, in nenazadnje tudi če želimo govoriti o osvojitvi naslova državnega prvaka.«

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, 3. KOLO

Arena Stožice (Ljubljana), četrtek, 14. marec:
PETROL OLIMPIJA – HELIOS SUNS 74:66 (22:10, 17:21, 23:16, 12:19)
Petrol Olimpija: Jones 3, Špan 16 (4 podaje), Bubnič 3, Lazić 11 (10 skokov), Lorbek 6, Simonović 8 (6 skokov), Lapornik 5, Begić, Badžim 3, Radulović 4 (5 skokov), Kastrati, Tomić 15.

Vir: Petrol Olimpija

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več