[3]
176958

Liga Nova KBM: Podčetrtku pripadel napet sosedski derbi

26. 11. 2022, 19.03

Košarkarji Term Olimia so v 8. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško s 86:83 (23:12, 56:22, 70:49).

Košarkarji Rogaške so bili na pragu epskega preobrata, saj so skoraj nadoknadili 35 točk zaostanka, na koncu pa so se morali sprijazniti s porazom v lokalnem derbiju s Termami Olimia. Slednje so tako vpisale tretjo zmago v ligi Nova KBM, prvo po več kot enem mesecu, Slatinčani pa so doživeli tretji zaporedni poraz, skupno petega v državnem prvenstvu.

Podčetrtani, ki so nastopili brez Lamonteja Turnerja, ki je zapustil klub, in poškodovanega Sandija Čebularja, so v prvem delu trojke metali 8:13, tekmecu pa so prepustili zgolj sedem košev iz igre. Na začetku drugega polčasa so tako povedli z 59:24.

A tu so hkrati povsem popustili, tako da je Rogaška začela nižati zaostanek. Tri minute pred koncem se je približala na 76:70, minuto in pol pred zaključkom pri 80:75 je imela napad za dodatno znižanje, končni izid tekme pa je s trojko iz desetih metrov v zadnji sekundi postavil Jan Špan, ki je bil s 27 točkami prvi strelec tekme (8 skokov, 5 podaj, 8 izgubljenih žog).

Poleg organizatorja igre je za Rogaško 20 točk dosegel Urban Durnik (10 skokov), pri domačih pa je Simo Atanacković zbral 24 točk, 17 jih je dodal Nikola Tadić, 13 pa Nedžad Muratović (11 skokov).

Terme Olimia bodo 3. decembra gostovale pri Iliriji, Rogaška pa bo dan prej gostila LTH Castings.