[3]
74201

Liga Nova KBM: Zdovcu sladka zmaga proti Krki

27. 2. 2019, 21.37

Košarkarji Petrol Olimpije so z zmago v Novem mestu nad Krko odprli Ligo za prvaka (70:65).

Novi glavni trener Petrol Olimpije Jure Zdovc se je po skoraj osmih letih na klop Zmajev vrnil z zmago. Ljubljanski košarkarji so z ekipno igro in trdo obrambo v Novem mestu, s 70:65 ugnali Krko in tako z zmago začeli Ligo Nova KBM za prvaka.

Obračun na Dolenjskem, na katerem so bili Zmaji skozi celotno srečanje boljša ekipa na igrišču, so košarkarji Petrol Olimpije v svojo korist obrnili na začetku zadnje četrtine. Krka se je v tretjem delu tekme po košu Domna Lorbka za 40:31 v korist Zeleno-belih v igro vrnila z nizom 12 zaporednih točk, Miha Lapornik pa je s tremi zaporednimi zadetimi prostimi meti v zadnjih sekundah četrtine poskrbel za tesno vodstvo gostov (46:45).

Zadnjo četrtino pa so Zmaji začeli ognjevito. Med delnim izidom 11:2 so se med strelce vpisali prav vsi košarkarji, ki so bili takrat na igrišču. Niz je začel Luka Šamanić, svoje je dodal Dražen Bubnić, Jan Špan in Roko Badžim sta žogo dvakrat uspešno položila v koš, vse skupaj pa je z norim metom za tri točke zaključil Miha Lapornik. V 33. minuti tekme so tako Ljubljančani povedli že za 13 točk (64:51) in zdelo se je, da je srečanje odločeno. Kljub temu, da je Krka v zaključku srečanja naredila vse v njeni moči, da bi zrežirala preobrat, ji to ni uspelo in Zdovčevi varovanci so se veselili zmage.

Pri Ljubljančanih je bil strelsko najbolj učinkovit Miha Lapornik s 14 točkami, sledil pa je Marvin Jones z 12. Domen Lorbek jih je dodal 11. K moštveni igri in dobremu kroženju žoge je še posebej pripomogel novi slovenski članski reprezentant Jan Špan, ki je trem točkam dodal kar sedem podaj. V Ljubljani so tokrat ostali Mirza Begić (bolezen), Marko Simonović in Issuf Sanon (omejeno število tujcev na tekmah državnega prvenstva).

Konec tedna bodo Zmaji odpotovali v Beograd, kjer jih v ponedeljek ob 18.00 čaka obračun 20. kola Lige ABA z FMP-jem. Na domači parket se bodo vrnili v nedeljo, 10. marca, ob 17.00, ko se bodo v Hali Tivoli pomerili s Cedevito.

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Vedno je lepo slaviti zmago v Novem mestu, kljub vsemu pa smo z mislimi že pri prihajajoči tekmi Lige ABA z FMP-jem. Pokazali smo kar nekaj dobrih potez, a zavedati se moramo, da je naša igra še vedno daleč od resne košarke. Na tekmi s Krko je bilo to dovolj za zmago, naslednjič morda ne bo. V tretji četrtini smo padli v ritmu, pričakovano, saj je sistem igre nov za vse fante se nam je uspelo pobrati in v zadnji četrtini znova zaigrati bolje. Posebnega veselja v slačilnici po tekmi ni bilo, verjetno tudi zato, ker se fantje zavedajo, da nas sila pomemben obračun čaka v ponedeljek.«

Miha Lapornik, igralec Petrol Olimpije:
»Zelo veseli smo, da smo prav v Novem mestu zabeležili prvo zmago v Ligi Nova KBM za prvaka. Malenkost se še lovimo s sistemom igre novega glavnega trenerja, kar je bilo vidno na igrišču, ampak zagotovo bomo s trdim delom na treningih vse napake kmalu odpravili.«