[3]
77321

Liga Nova KBM: Sixt Primorska brez težav proti Rogaški, Hopsi ugnali Krko

17. 4. 2019, 23.23

Košarkarji Sixta Primorske so na tekmi 8. kroga lige Nova KBM za prvaka premagali Rogaško s 86:69 (27:16, 44:33, 69:53). Za presenečenje so poskrbeli Hopsi, ki so za točko dobili obračun proti Krki. Petrol Olimpija pa je v dvoboju ljubljanske kotline premagala Helios Suns.

Koprčani so dosegli osmo zmago v nizu in s 100-odstotnim izkupičkom zanesljivo vodijo v skupini za prvaka, njihova zadnja žrtev pa so bili tekmeci iz Rogaške Slatine, ki so doživeli peti poraz.

Varovanci domačega trenerja Jurice Golemca so imeli od prve minute vse niti igre v svojih rokah. V prvi polovici tekme so jim tekmeci iz Rogaške Slatine še malce kljubovali, v drugem pa so bili nemočni ob zanesljivi igri domačih košarkarjev, ki so si tik pred koncem tretje četrtine priigrali 19 točk prednosti (69:50) in jasno je bilo, da bosta točki ostali na Primorskem.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Luka Vončina s 17 in Žan Mark Šiško s 16 točkami, v gostujoči pa Mirza Sarajlija s 15 točkami.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Domžalah, ekipa iz Rogaške Slatine pa v Novem mestu. Obe tekmi bosta v soboto, 20. aprila.