[3]
174349

Liga Nova KBM: Krka zmaguje naprej, Šenčur slavil v Laškem

29. 10. 2022, 15.26

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so v 5. krogu lige Nova KBM premagali Zlatorog s 75:59 (13:14, 32:33, 55:51).

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so se vrnili v zmagovalne tirnice. Po dveh porazih proti Krki in Šentjurju ter še dveh v regionalnem tekmovanju Aba 2 so v Laškem vpisali tretjo zmago v ligi Nova KBM. Na drugi strani Zlatorog tudi po četrtem nastopu v novi sezoni, prvim pred domačo publiko v Treh lilijah, ostaja na dnu razpredelnice brez zmage.

Gostje so do zmage prišli v drugem polčasu oziroma v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 20:8. V drugem delu so bili boljši s 43:26. Laščane so strli s čvrsto obrambo in dovolj raznoliko igro v napadu.

Jan Novak se je izkazal s 13 točkami, kar osmimi ukradenimi žogami in petimi podajami. Srdjan Tešič je v 13 minutah dosegel 14 točk (met 6:8), po deset točk pa sta jih za Šenčur prispevala Emir Ahmedović (met 5:7) in Gaber Ožegovič (8 skokov).

V domači zasedbi trenerja Aleša Pipana sta do dvomestnih številk prišla le Miljan Markovič (16 točk) in Jan Copot (12 točk, 6 skokov).

Zlatorog bo naslednji dve tekmi znova igral v gosteh, 6. in 12. novembra v Domžalah ter na Polzeli, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa bo gostila Rogaško (5. 11.).