[3]
177629

Liga Nova KBM: Helios Sunsi proti Šenčurju do osme prvenstvene zmage

4. 12. 2022, 21.50

Košarkarji GGD Šenčurja so v tekmi 9. krogu lige Nova KBM izgubili s Helios Suns s 76:85 (15:25, 37:38, 55:61).

Košarkarji Heliosa so v zadnjem obračunu 9. kroga lovili osmo zmago, s katero bi skočili tik pod vrh lestvice. Na koncu so jo tudi dosegli, a so bili domači več kot pol tekme zelo blizu, nazadnje pa doživeli četrti poraz in ostajajo na četrtem mestu prvenstvene lestvice.

Po prvi četrtini je kazalo, da bodo imeli Domžalčani lažje delo, saj so si hitro priigrali deset točk naskoka. Obdržali so ga še do srede druge, potem pa so domači začeli zaostanek topiti.

Povsem stopiti jim ga ni uspelo. Do polčasa so sicer prišli le na točko zaostanka, v tretji četrtini pa so tudi bili povsem blizu in imeli nekajkrat priložnost vsaj za izenačenje, morda tudi za vodstvo. A jim je vselej zmanjkal koš za priključek, Helios pa je pred zadnjim delom spet prišel do nekaj večje prednosti (61:55).

Šenčur je imel zadnjo priložnost za kaj več dve minuti in pol pred koncem, ko je Gaber Ožegovič znižal na 69:70. Potem je na domžalski strani Blaž Mahkovic zadel trojko in dodatni prosti met, Austin Luke pa v zadnji minuti dodal še eno trojko in gostje so tekmo mirno pripeljali do konca.

Pri Helios Suns je bil z 18 točkami najbolj učinkovit Mahkovic, do dvojnega dvojčka mu je zmanjkala ena podaja, 15 točk je dodal Luke. Pri domačih pa je izstopal Lucas Walford, končal je z 18 točkami in desetimi skoki.

V naslednjem krogu bodo košarkarji iz Šenčurja 10. decembra gostovali v Podčetrtku, Domžalčani pa isti dan na Polzeli.

3

(VIDEO) Kek o morebitnem povratku Iličića: Vesel sem, da na igrišču izgleda bolje, a ne moreš imeti 12 napadalcev...Več