[3]
224268

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)

Avtor: Lamin Diallo
26. 4. 2024, 20.40

Košarkarji Ilirije so v 27. krogu Lige Nova KBM premagali LTH Castings z 81:69 (19:19, 49:31, 66:54). V drugi četrtini sta najlepšo akcijo tekme z alley oopom uprizorila Adnan Arslanagić in Sergej Macura. Naslednji obračun Lige Nova KBM bo na Šport TV na sporedu v nedeljo.

Obračun zadnjega kroga rednega dela za Ilirijo ni pomenil veliko, saj je imela ta že pred tem zagotovljeno tretje mesto ter bo v četrtfinalu igrala proti četrtouvrščeni ekipi prvega dela DP. Kljub temu je proti LTH Castingsu, ki bo tudi igral v četrtfinalu, odigrala zbrano ter dosegla zmago, potem ko je v drugi četrtini pobegnila na varno razdaljo.

Po izenačeni prvi četrtini so gostitelji ob razpadu igre gostov na začetku druge pobegnili za osem točk ter nato prednost še oplemenitili, prišli so tudi na +14. Luka Kureš je s trojko pol minute pred polčasom poskrbel že za 49:31 ter tako Iliriji, pri kateri je bil v prvem polčasu najboljši Sergej Macura s 13 točkami in sedmimi skoki, priigral lep kapital pred nadaljevanjem.

Domači so prednost nato povišali na 20 točk, a so tekmecem nato dopustili približanje na deset točk, nakar je Stipe Modrić vzel minuto odmora. Ta je ustavila nalet gostov, ki so pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali za 12 točk. V zadnji četrtini je Ilirija tekmece držala na varni razdalji in tekmo pripeljala do zanjo srečnega konca.

Pri domačih je bil s 14 točkami najboljši strelec Luka Barišić, dodal je še osem skokov, Macura je 13 točkam dodal deset skokov. Stefan Ristić je pri gostih prispeval 12 točk.

Obe ekipi v začetku maja čakajo prvi četrtfinalni obračuni.

Naslednje srečanje Lige Nova KBM bo na Šport TV na sporedu v nedeljo, ko se bosta na prvem programu ob 18:30 pomerila Krka in Domžale.

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več