220013

Liga Nova KBM: Hopsi presenetili Škofjeločane

Avtor: Lamin Diallo
9. 3. 2024, 15.26

Košarkarji Hopsov Polzele so v 20. krogu lige Nova KBM po podaljšku premagali LTH Castings z 81:76 (19:20, 33:39, 49:51; 67:67).

Pred tem krogom zadnjeuvrščeni Hopsi so v domači dvorani presenetili Škofjeločane in po podaljšku vpisali peto zmago v sezoni. LTH Castings je ostal pri desetih in je še naprej v zgornji polovici razpredelnice DP.

Čeprav je večji del prvega polčasa vodila gostujoča zasedba iz Škofje Loke, ob polčasu za šest točk (39:33), so domači v tretji četrtini povsem priključili in zadnjo četrtino začeli z dvema točkama zaostanka.

V končnici zadnje četrtine so domači imeli korak prednosti in po trojki Vladimirja Vranića povedli s 65:62. Siniša Bilić je nato s trojko izenačil, 45 sekund pred koncem pa je za vodstvo s 67:65 zadel Curtis White. Ta pa je nato dve sekundi pred koncem storil osebno napako nad Vranićem, ki je obdržal mirne živce in s prostima metoma izsilil podaljšek.

V njem so več pokazali domači, ki so povedli za pet točk, nato pa ves čas držali prednost pred tekmeci.

Pri domačih je Vranić dosegel 24 točk (met iz igre 8:25) in pobral še osem skokov, pri gostih pa je z 22 izstopal White (met iz igre 8:15).

Košarkarji s Polzele bodo naslednjo tekmo DP odigrali v ponedeljek, 15. marca, ko bodo v 21. krogu gostovali pri Kansai Heliosu, medtem ko bodo Škofjeločani 18. marca gostili Terme Olimia iz Podčetrtka.

Standings provided by Sofascore

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več