[3]
78951

Liga NKBM: Petrol Olimpija v Stožicah do vodstva v polfinalni seriji

11. 5. 2019, 19.53

Košarkarji Petrola Olimpije so v prvi tekmi polfinala lige Nova KBM premagali Helios Suns s 74:60(12:16, 33:25, 55:41).

Košarkarji Petrola Olimpije so podobno kot včeraj Sixt Primorska upravičili vlogo favorita v polfinalni serije lige Nova KBM proti Helios Suns in povedli z 1:0. V Stožicah so zmagali s 74:60, tako da si lahko že v ponedeljek, ko bo v Domžalah ob 19. uri druga tekma, zagotovijo uvrstitev v finale.

Ljubljančani, ki imajo v svojih vitrinah sedemnajst naslovov državnega prvaka, tudi zadnje dva, so v dosedanjih sedemindvajsetih sezonah le trikrat izpustili nastop v finalu. Manjkali so 2015 in 2016 ter 2000. Helios Suns je doslej dvakrat igral v finalu in obakrat na koncu tudi slavil; 2007 je ugnal Union Olimpijo s 3:2, 2016 pa Zlatorog s 3:1.

Petrol Olimpija je do zmage prišla suvereno in zasluženo, saj je bila z izjemo uvodne četrtine boljša v vseh elementih igre. Oboji so sicer nastopili brez glavnih organizatorjev igre, vendar se je Domžalčanom bolj poznala odsotnost Jureta Močnika kot domačim Jana Špana. Poleg kakovosti posameznikov in premoči pod obročema so gostitelji znali uveljaviti tudi širši nabor igralcev.

V drugi četrtini je zasedba Jureta Zdovca naredila velik korak k zmagi, saj jo je dobila z 21:9, v tretjem delu igre pa je potrdila premoč in prišla do neulovljivih dvajsetih točk naskoka (51:31).

Pet igralcev Petrola Olimpije je imelo dvomestne številke. Domen Lorbek je dosegel 16 točk (trojke 2:3), Miha Lapornik 14 (trojke 2:3), Luka Šamanić dvanajst (6 skokov) in Roko Badžim enajst (4 podaje), Aleksander Lazić pa je zbral enajst skokov. Pri gostih, ki so imeli 16 izgubljenih žog, je bil z naskokom najboljši Jure Besedić s 17 točkami (met iz igre 5:7) in devetimi skoki.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več