[3]
68262

Liga NKBM: Olimpija v zadnji četrtini do zmage v Laškem

26. 11. 2018, 22.46

Košarkarji ekipe Zlatorog Laško so v 7. krogu lige Nova KBM doma izgubili dvoboj s Petrol Olimpijo s 77:84 (26:21, 40:43, 61:60).

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 400, sodniki: Majkič (Hrastnik), Špendl (Maribor), Gajšek(Podčetrtek).
* Zlatorog: Rojc 15 (4:5), Barič 20 (5:5), Grdadolnik 14 (6:10), Miljković, Lindsey 11, Gant 17 (1:2).
* Petrol Olimpija: Bubnić 2, Lazić 5, Šamanić 17 (1:3), Simonović 10 (4:4) Lapornik 16 (2:3), Radulović 12 (0:1), Sanon 15, Rebec 4, Tratnik 3 (1:3).
* Prosti meti: Zlatorog 15:22, Petrol Olimpija 8:15.
* Met za tri točke: Zlatorog 4:20 (Lindsey 3, Barič 1), Petrol Olimpija 6:18 (Sanon 3, Lapornik 2, Lazić 1).
* Osebne napake: Zlatorog 21, Petrol Olimpija 23.
* Pet osebnih: Grdadolnik 35./Rebec 39.

Petrol Olimpija in Zlatorog sta bila pred srečanjem na petem in šestem mestu soseda na sredini lestvici s po štirimi zmagami in porazoma, kar je obetalo zanimiv in izenačen boj, kar se je tudi zgodilo.

Po začetnem vodstvu domačih je Olimpija v drugem delu uvodne četrtine povedla, vendar je zaključek povsem pripadel Laščanom, ki so ta del dobili s petimi točkami naskoka. Prednost je v drugi četrtini še nekoliko narasla, vendar pa so gostje nato zaigrali odločneje in po izmenjavah vodstva je Olimpija na odmor ob polčasu odšla s tremi točkami prednosti.

Po začetnem vodstvu Ljubljančanov v tretjem delu igre so znova pobudo prevzeli Laščani in po košu ter dodatnem prostem metu Nejca Bariča prišli do najvišje prednosti osmih točk (57:49). A so se Ljubljančani znova približali in v zadnji četrtini sta si ekipi znova podajali roko v vodstvu, a so bili posebej v drugem delu več v rahli prednosti gostje. Ko je Luka Šamanić dve minuti in 25 sekund pred koncem povišal na 82:76 je že dišalo po zmagi Olimpije. Ta je peto v sezoni DP na koncu dokaj zanesljivo tudi zabeležila ter unovčila veliko prednost v skokih (46:27).

Vsi člani prve peterke Laščanov so dosegli dvomestno število točk, največ jih je dal Barič (20), nihče izmed rezervistov pa ni zadel. Na drugi strani se je pri gostih med strelce vpisalo devet košarkarjev, med katerimi je bil najučinkovitejši Šamanić (17).

Petrol Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v Tivoliju 4. decembra, kjer jo čaka Ilirija, 7. decembra se bo nadaljevala ligo Aba na Hrvaškem s tekmo pri Cedeviti, 11. decembra pa bo na vrsti še preizkušnja v ligi prvakov v Strasbourgu. Zlatorog bo po reprezentančnem premoru naslednjo domačo prvenstveno tekmo igral 8. decembra v Domžalah s Helios Suns.