[3]
65113

Liga NKBM: Hud poraz Petrol Olimpije v Novem mestu

11. 10. 2018, 21.20

Košarkarji Krke so v tekmi 1. kroga lige Nova KBM premagali Petrol Olimpijo z 91:69 (26:20, 47:40, 73:52).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1000, sodniki: Vučković (Maribor), Gajšek (Podčetrtek), Rener (Koper).
* Krka: L. Lapornik 24 (5:5), Lalić 10 (2:2), Škedelj 10 (3:3), Marinelli 22 (3:4), Balažič 2, Osolnik 6 (1:4), Stipaničev 3 (3:6), Fifolt 9 (5:6), Jančar Jarc 5 (2:2).
* Petrol Olimpija: Špan 14, M. Lapornik 14 (2:4), Radulović 5 (1:2), Lalić 6 (4:6), Jones 8 , Mesiček 12 (4:6), Badžim 2 (2:4), Begić 2, Sanon 6 (1:2).
* Prosti meti: Krka 24:32, Petrol Olimpija 14:24.
* Met za tri točke: Krka 11:27 (Marinelli 5, L. Lapornik 3, Škedelj, Osolnik, Osolnik, Jančar Jarc), Petrol Olimpija 5:21 (Špan 2, Lapornik 2, Sanon).
* Osebne napake: Krka 26, Petrol Olimpija 28.
* Pet osebnih: Škedelj (36.), Tratnik (32.).

Z današnjo prvo tekmo, ponovitvijo finala iz lanske sezone, se je začela nova sezona na domači košarkarski sceni. Oba današnja tekmeca sta sicer v sezoni 2018/19 že dokaj utečena, Krka ima za seboj že nekaj tekem v ligi Aba, Ljubljančani pa so z današnjim obračunom začeli še tretjo “fronto” po ligi Aba in evropski ligi prvakov. Na koncu je prepričljivo slavila domača ekipa.

Začetek tekme oziroma prva polovica je že pripadla domačim. Ti so pred koncem prve četrtine znali izkoristiti slabe minute tekmecev ter od zaostanka 14:18 prišli do prednosti 26:20. Približno takšno razliko so vzdrževali tudi do polčasa, vmes povedli že za deset, na odmor pa odšli s + 7.

Izkazalo se je, da je bil to šele začetek za Krko. Novomeščani se niso več ustavili, v nadaljevanju tekme so bili vsaj za razred boljši tekmeci in prednost tik pred iztekom tretjega dela povišali že na + 21 (73:52).

V zadnji četrtini je bilo razmerje moči na igrišču nespremenjeno: Krka je brez težav vzdrževala visoko razliko, zmaji pa niso našli ne moči ne dovolj razpoloženega igralca, ki bi jih spravil do bolj znosnega poraza, tako da so se morali v uvodu domače sezone sprijazniti z visokim porazom.

Pri Krki sta bila skoraj nerešljiva uganka za tekmece Luka Lapornik in Paolo Marinelli, prvi je dosegel 24, drugi pa 22 točk, pri Olimpiji pa sta tekmo s po 14 končala Miha Lapornik in Jan Špan.

“Mi smo igrali svojo igro in se nismo ozirali na Olimpijo. Zagotovo so bili utrujeni zaradi torkove tekme s Strasbourgom. Mi smo držali visok tempo in veliko zbranost skozi celo tekmo in prej ali slej je bilo pričakovati, da bodo padli. Hvala gledalcem, njihovo navijanje je bilo prava spodbuda za nas,” je po tekmi dejal Simon Petrov, trener Krke. ” Zaslužena zmaga Krke, ki je od prve do zadnje sekunde bila boljši nasprotnik,” pa je bil kratek Zoran Martić, trener Petrola Olimpije.

V naslednjem krogu bo Petrol Olimpija 21. oktobra igrala doma proti Hopsom Polzeli, Krka pa bo 18. oktobra gostovala pri Helios Suns.