single
[6]
147339

Legendarni Srb na klop poljskih odbojkarjev

Avtor: Blaž Magdič
13. 1. 2022, 08.24

Aktualni svetovni odbojkarski prvaki Poljaki imajo novega selektorja. Krmilo reprezentance je prevzel Srb Nikola Grbić, ki bo na klopi zamenjal Belgijca Vitala Heynena. Slednji se je z ekipo razšel po lanskem evropskem prvenstvu, na katerem so bili za Poljake v četrtfinalu usodni slovenski odbojkarji, poroča spletna stran worldofvolley.com.

Kandidat za novega poljskega selektorja je bil tudi Alberto Giuliani, ki je Slovenijo dvakrat popeljal do srebrne kolajne na evropskih prvenstvih.

Grbić, s Srbijo kot igralec olimpijski prvak iz Sydneyja leta 2000, je od leta 2015 do leta 2019 vodil srbsko reprezentanco, s katero je leta 2017 osvojil bron na evropskem prvenstvu, leto prej pa zmagal v svetovni ligi.

Svoj največji uspeh pa je zabeležil lani, ko je s poljsko Zakso postal evropski prvak. Letos vodi ekipo Perugie.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Ponesrečen nastop obeh Slovencev, zmaga odličnemu Coenenu (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Gajser po manjšem padcu v Aguedi ostal brez stopničk, Herlings dobil obračun s Coenenom...Več

3

VIDEO: Grozljiv padec vodilnega v kvalifikacijah, danes na delu tudi Gajser in Pancar...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Maroko suvereno do četrtfinalne vozovnice, Mbappe znova junak Francije...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več