[38]
40615

Legendarni Maldini med teniške profesionalce

19. 6. 2017, 09.26

Paolo Maldini je bil eden največjih branilcev vseh časov. Vso svojo kariero je prebil pri Milanu, s katerim je osvojil vse, kar se je osvojiti dalo. Pri 48 letih pa bo zdaj nastopil na profesionalnem teniškem turnirju, challangerju v Milanu.

Maldini je skupaj s svojim trenerjem in prijateljem Stefanom Landoniom osvojil tekmovanje v organizaciji Asprie Harbour Club, ki prvaku zagotavlja wild card na prihajajočem challengerju v Milanu, slednji se začenja 24. junija. “Paolo je psihično neverjeten. Nič ga ne spravi s tira. Ima dober servis in tudi tehnika ni slaba. Kdo ve, kam bi prišel, če bi namesto nogometa izbral tenis,” je povedal Landonio, ki bo tako v dvojicah igral v Milanu skupaj z nekdanjo legendo črno-rdečih.

Milanski challenger sicer poteka od leta 2006. Od znanih imen, ki so ga osvojili, je denimo Tommy Robredo, tudi Filipo Volandri je že pokoril konkurenco, medtem ko je aktualni prvak Marco Checchinato. Nagradni sklad je nekaj več kot 40.000 evrov, zmagovalcu pa gre nekaj več kot 6000 eur.