[2]
220250

Lecce po incidentu proti Veronu odpustil trenerja

11. 3. 2024, 13.12

Italijanski nogometni prvoligaš Lecce je odpustil trenerja Roberta D'Averso, potem ko je ta v nedeljo z glavo udaril francoskega napadalca Verone, Thomasa Henryja, je klub zapisal prek družbenega omrežja X. Trenutno 15. ekipa serie A je danes v kratki izjavi objavila, da je bil 48-letnik "razrešen svojih dolžnosti" s takojšnjim učinkom.

Poleg tega D’Aversi zaradi škandala grozi tudi daljša izključitev iz športa.

Zdaj že nekdanji trener Lecceja je v nedeljo po domačem porazu proti Veroni (0:1) z glavo v obraz udaril francoskega napadalca Henryja. Oba sta na tekmi prejela rdeči karton.

Tako Lecce kot Verona sta trenutno tik nad cono izpada v italijanskem nogometnem prvenstvu.

Tudi poznejše opravičilo D’Averse ni moglo rešiti. “Nisem želel napasti Henryja, ampak umiriti prepir. Zadnjih nekaj minut tekme je bila nenehna provokacija,” je dejal trener na novinarski konferenci po tekmi.

Preko svojega profila na Instagramu je tudi zapisal, da je sicer prišlo do “direktnega stika”, vendar brez moči.