[2]
223985

Laporta besen po porazu na El Classicu: “Če so sodniki storili napako, bomo zahtevali ponovitev tekme”

Avtor: Šport TV
23. 4. 2024, 14.42

V nedeljo sta večna rivala Real Madrid in Barcelona odigrala 257. “El Classico”. Napet obračun je z rezultatom 3:2 dobil Beli balet. Veliko polemike pa je povzročila odločitev sodniške ekipe, da strel Lamina Yamala ni prečkal črte.

Srečanje, ki se je igralo v španski prestolnici je bilo polno preobratov. Barcelona je povedla že po petih minutah. Domači so nato po uspešno izvedeni enajstmetrovki Viniciusa Juniorja v 18. minuti izid poravnali. V drugem polčasu so zopet povedli Katalonci. »Los Blancos« pa so nato po izenačujočem zadetku Vasqueza in zmagovitem golu Bellinghama tekmo obrnili v svoj prid.

V taboru Blaugrane so imeli po tekmi veliko za povedati o sojenju. Najbolj jih je zmotila odločitev sodniške ekipa, da strel Lamina Yamal v 27. minuti ni prečkal črte. 16-letnik je po podaji Raphinhe iz kota spretno žogo poslal proti vratom. Tam je pozno posredoval domači vratar Andrij Lunin in zdelo se je, da je okroglo usnje prečkalo golovo črto. Yamal je že začel slaviti svoj prvi zadetek proti Realu, ko je glavni sodnik pokazal, da ni šlo za gol. Glavni delilec pravice Cesar Sote Grada je bil takoj deležen protestov s strani katalonskih igralcev. Vendar pa je dolga komunikacija z VAR sobo potrdila njegovo začetno odločitev.

Dogajanje na Santiagu Bernabeu je še enkrat izpostavilo problematiko o neuporabi tehnologije za golovo črto. La Liga je ena izmed edinih najmočnejših lig, ki ni opremljena s tem sistemom. Zaradi neugodnega kota in ker je vratar Lunin zakril pogled večini kamer, sodniška ekipa v VAR sobi ni 100% vedela ali je žoga res z vsem obsegom prečkala črto. Med polčasom se je na družabnih omrežjih oglasil predsednik La Lige Javier Tebas. Opozoril je na napake, ki jih je taka tehnologija povzročala v preteklosti.

Dan po tekmi pa se je javil tudi predsednik Barcelone Joan Laporta, ki bi lahko zahteval celo za ponovitev srečanja: “Na tekmi proti Real Madridu je bilo število vprašljivih odločitev, med katerimi izstopa ena, ki je spremenila potek tekme. Govorim seveda o golu Yamala. Zahtevali bomo vso slikovno in zvočno gradivo te priložnosti, saj želimo vedeti, kaj se je zgodilo. Če so sodniki storili napako bomo zahtevali ponovitev tekme.”