single
[15]
243966

Lanišek v težkih razmerah v Engelbergu šesti, slavil Avstrijec Hörl

Avtor: Aljaž Pirnat
21. 12. 2024, 18.06

Avstrijec Jan Hörl (310,5 točke) je zmagovalec prve od dveh tekem svetovnega pokala smučarskih skakalcev v Engelbergu. Za dvojno slavje rdečih je poskrbel Korošec Daniel Tschofenig (304) na drugem mestu. Edini v slovenski vrsti, ki se je uspešno spopadel s težkimi vetrovnimi razmerami, je bil Anže Lanišek (290,5) na šestem mestu.

Zmagovalni oder je na veliko veselje domačih navijačev s tretjim mestom dopolnil Švicar Gregor Deschwanden (298,7 točke), ki si je opomogel po bolezni.

Od preostalih Slovencev je Timi Zajc (222,4) končal povsem pri repu trideseterice; 28. mesto sta mu prinesli dve diskvalifikaciji tekmecev.

Domen Prevc in Lovro Kos sta ostala brez točk na 38. oziroma 45. mestu, že v petkovih kvalifikacijah je obstal Žiga Jelar.

V nedeljo bo v Engelbergu še zadnja tekma pred 73. novoletno turnejo štirih skakalnic, ki se bo s kvalifikacijami začela v soboto, 28. decembra.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Redick odkrito o Dončiću, ki je pred odhodom s parketa pomagal rivalu...Več

2

VIDEO: Večer brez točk za Kopitarja, Kralji zdrsnili na sedmo mesto...Več

3

Saj ni res, pa je: Sodniki v 2. SKL spregledali ‘koračnico’ med izgradnjo akcije za zmagoviti koš (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

2

Pretepeni, zbrcani in popljuvani...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več