[13]
94601

Lampičeva nadaljuje s šampionsko formo, tokrat druga v Dresdnu!

11. 1. 2020, 14.58

Najboljša slovenska smučarska tekačica ta čas Anamarija Lampič se je znova izkazala. V sprintu prostega sloga na tekmi svetovnega pokala v Dresdnu je osvojila drugo mesto in se zavihtela na vrh v posebni sprinterski razvrstitvi.

Lampičeva, najhitrejša v kvalifikacijah, je v četrtfinalni skupini 3 spet zmagala in se prebila v polfinale, kjer je bila v svoji skupini druga. V finalu pa je bila v družbi treh Švedinj, Švicarke in Američanke osvojila drugo mesto. Za zmagovalko, Švedinjo Linn Svahn, je zaostala 21 stotnik sekunde. Tretja je bila še ena Švedinja Maja Dahlqvist, ki je zaostala 26 stotink sekunde.

Katja Višnar, ki je bila v kvalifikacijah deseta, je izpadla v četrtfinalu, v skupini 5 je bila četrta. V tem delu tekmovanja je nastope sklenila tudi Fabjanova, ki je po 18. mestu v kvalifikacijah tekmovanje končala na petem mestu v prvi skupini. Kar štiri tekmovalke iz te skupine so sicer napredovale v polfinale.

V nedeljo bo v Dresdnu še ekipni sprint.