193024

Kvalifikacijska smola Pancarja: Vidnejšo uvrstitev preprečil grd padec

Avtor: Rene Vidmar
20. 5. 2023, 18.46

Jan Pancar bo nedeljsko VN Francije začel s 30. startnega mesta. Edinemu slovenskemu predstavniku v razredu MX2 je namreč na kvalifikacijski dirki grd padec preprečil, da bi se potegoval za boljše nedeljsko izhodišče.

Jan Pancar

Razlog za padec se je skrival v kamnu, ki se je Pancarju prikradel pod prvo kolo, zaradi česar mu je obrnilo krmilo. Na srečo jo je 22-letni Dolenec odnesel brez večjih poškodb, je pa padec poskrbel za nekaj obraznih ran in krvi. Zmage v razredu MX2 se je sicer veselil Kay de Wolf, drugo mesto je osvojil Thibault Benistant, tretje pa Liam Everts.

V najelitnejšem razredu MXGP je bil najhitrejši Jorge Prado. Sledila sta mu Jeremy Seewer in Jeffrey Herlings.

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več