226835

Kvalifikacije za Bundesligo: Bochum za obstanek potrebuje pravi mali čudež

Avtor: Aljaž Pirnat
27. 5. 2024, 10.01

Danes se bosta v Düsseldorfu na povratni tekmi dodatnih kvalifikacij za Bundesligo udarila domača Fortuna in Bochum, ki je prvo tekmo na svojem Ruhrstadionu izgubil z visokih 0:3 in potrebuje pravi mali čudež, če želi tudi naslednjo sezono igrati med nemško elito.

Düsseldorf je prvič po sezoni 2019/20 na robu povratka med elito. Po tem, ko so si v letošnji sezoni zagotovili tretje mesto v drugi nemški ligi, in posledično dodatne kvalifikacije za Bundesligo, so varovanci Daniela Thiouneja z visokih 0:3 dobili prvo srečanje na Vonovia Ruhrstadionu, kjer domuje lani 16. uvrščena ekipa Bundeslige Bochum. Fortuni so prednosti prinesli avtogol Philippa Hofmanna v prvem in kasnejša zadetka Felixa Klausa in Yannika Engelhardta v drugem polčasu.

Fortuna je tako svoj niz neporaženosti podaljšala na osem tekem in bo zagotovo samozavestno vstopila tudi v povratni dvoboj. Prav tako je njena Merkus Spiel-Arena v zadnjem obdobju prava trdnjava, saj so nogometaši Düsseldorfa dobili zadnjih šest tekem, ki so jih odigrali na tem prizorišču.

Bochum medtem za preboj potrebuje pravi mali čudež. Visok domač poraz je zasedbi Heika Butscherja močno otežil delo, prav tako pa je porurski klub v izjemno slabem rezultatskem nizu. Svoje zadnje tri obračune so izgubili z gol razliko kar 1:12, in sicer gostovanju pri prvaku Leverkusnu s 5:0 ter pri Werderju iz Bremna s 4:1, ter že omenjeno prvo tekmo dodatnih kvalifikacij proti Fortuni.

Obračun Fortuna Düsseldorf – Bochum si boste v ponedeljek ob 20.25 v živo lahko ogledali na Šport TV 1!

1

Euro se sploh še ni začel, Nemec s potezo na treningu navijače že spravil v ekstazo (VIDEO)...Več

2

Novi trener Zmajev za Šport TV: Proračun je pomemben faktor, ni pa odločilen (VIDEO)...Več

3

1

Sijajen uvod EURA za Slovenijo: Četa Matjaža Keka odščipnila točki favorizirani Danski...Več

2

Šeško tik pred podpisom nove pogodbe...Več

3

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več