[9]
165085

Kvalifikacije VN Francije dobil Leclerc

23. 7. 2022, 17.31

Monačan Charles Leclerc je zmagovalec kvalifikacij formule 1 za nedeljsko veliko nagrado Francije v Le Castelletu. Odločilna je bila pomoč moštvenega kolega pri Ferrariju Španca Carlosa Sainza, ki je Leclercu v odločilnem krogu pomagal z zavetrjem za lastnim bolidom.

Ob Leclercu bo iz prve vrste startal svetovni prvak in vodilni v seštevku za SP Nizozemec Max Verstappen, ki je zaostal 0,304 sekunde, tretji je bil drugi voznik Red Bulla Mehičan Sergio Perez. Ob njem bo v drugi vrsti tudi najboljši voznik Mercedesa legendarni Britanec Lewis Hamilton, ki bo v nedeljo nastopil že na 300. jubilejni tekmi za SP.

“Brez Carlosa bi bilo zelo tesno,” je taktiko Red Bulla potrdil tudi Leclerc in se zahvalil Sainzu. Ta v kvalifikacijah tako ali tako ni tvegal ničesar. Tako kot dirkač Haasa Danec Kevin Magnussen je menjal več komponent na motorju in oba bosta dirko začela iz ozadja.

Sainz je bil najhitrejši na petkovih treningih, a je moral po odstopu na VN Avstrije pred 14 dnevi popraviti svoj pogon. Danes je bil na zadnjem treningu najhitrejši Verstappen. Zato se obeta neverjetno razburljiv dirka, saj dirkališče Circuit Paul Ricard ponuja kar nekaj priložnosti za prehitevanje.

Pred francosko dirko, ki bo 12. od 22 predvidenih v sezoni 2022, ima Verstappen v SP 38 točk naskoka pred Leclercom (208-170). Dirka bo na sporedu v nedeljo ob 15. uri.