[38]
77662

Kuharičeva najboljša Slovenka, Debevcu se nastop ni posrečil

23. 4. 2019, 10.39

Slovenski strelec Rajmond Debevec se prek današnjih eliminacij ni prebil na sredino osrednjo tekmo svetovnega pokala v kitajskem Pekingu v disciplini malokalibrska puška trojni položaj. Najboljši slovenski strelec vseh časov in nosilec treh olimpijskih odličij je v strelskem maratonu zadel 1140 krogov, kar je bilo premalo za napredovanje.

Debevcu se je zalomilo že v prvi seriji kleče, ko je zadel zgolj 85 krogov. V nadaljevanju je v klečečem položaju zadel 373, v ležečem 392, v stoječem 375 krogov, kar pa ni bilo dovolj za preboj med 60 najboljših strelcev.

V eliminacijah sta prednjačila Rus Sergej Kamenski in Madžar Istvan Peni, oba sta zadela po 1177 krogov. Oba strelca sta zablestela že na letošnji prvi tekmi v indijskem New Delhiju, ko sta bila povsem na vrhu, Debevec je tedaj zasedel 35. mesto.

Danes so na veliko sceno stopile tudi slovenske strelke z zračno puško Urška Kuharič, Živa Dvoršak in Klavdija Jerovšek ter v kitajski prestolnici dosegle lep ekipni uspeh. Vse tri so se prebile v prvo tretjino nastopajočih, najboljša pa je bila Kuharičeva, ki je s 626,2 kroga zasedla 23. mesto, kar je njen drugi najboljši izid na tekmah za svetovni pokal.

Dvoršakova je letošnjo drugo tekmo za svetovni pokal končala na 27. mestu, potem ko je zadela 625,3 kroga, Jerovškova pa je s 624,7 kroga zasedla 35. mesto.

Kuharičeva se je po štirih serijah spogledovala še z višjo uvrstitvijo, po zelo dobrih serijah (105,7, 105,0, 104,5 in 104,1) se ji je nasmihala celo uvrstitev v finale, v zadnjih dveh serijah pa je strelka iz Prlekije zadela 103,8 in 103,1 kroga, kar ni bilo dovolj za preboj med osem najboljših strelk. Za Kuharičevo je to drugi najboljši izid na tekmah za svetovni pokal, pred dvema letoma je v azerbajdžanski Gabali osvojila 19. mesto z zračno puško.

V kvalifikacijah je bila najboljša Indijka Apurvi Chandela (630,9 kroga), v velikem finalu pa Rusinja Julija Karimova, ki je zadela 251,1 kroga. Za njo sta se uvrstili Korejki Eunji Kwon (250,2) in Jihyeon Keum (228,0).

Debevec, Jerovškova in Kuharičeva na Kitajskem več ne bodo nastopili, pred Dvoršakovo pa je še tekma z malokalibrsko puško v trojnem položaju. Ljubljančanka je v tej olimpijski disciplini na letošnji prvi tekmi za svetovni pokal v New Delhiju zasedla sijajno šesto mesto. Ženski strelski maraton bo na sporedu v nedeljo, 28. aprila.

V sredo zjutraj bomo v prenosu na Š1 pospremili še dve tekmi iz Pekinga. Ob 7.05 zračna pištola 10m, ženske. Ob 8.25 puška 50m, trojni položaj, moški.