[4]
108902

Kučerov Tampi v finalu vzhoda priboril še drugo zmago

10. 9. 2020, 08.31

Hokejisti moštva Tampa Bay Lightning so v finalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL proti New York Islanders povedli z 2:0 v zmagah. V "mehurčku" v Edmontonu je Tampi zmago z 2:1 priigral Rus Nikita Kučerov, ki je odločilni zadetek dosegel devet sekund pred koncem dvoboja po lepi podaji Ryana McDonagha.

Po porazu z 8:2 na prvi tekmi so hokejisti New Yorka danes pokazali bistveno boljši hokej v obrambi. V drugi minuti srečanja so celo povedli po golu Matta Martina, v 19. minuti pa je izenačil Victor Hedman. Zmago je New Yorku preprečil vratar Tampe Andrej Vasiljevski s 27 obrambami, Semjon Varlamov na drugi strani je zbral 19 obramb.

Morda je ključ do uspeha za New York prav vratar Semjonov. Ta je na prvi tekmi zamenjal Thomasa Greissa, ki je v 49 minutah prejel kar pet golov. Priložnost je Semjonov nato dobil tudi na drugi tekmi. A vsaj statistično bo preobrat tudi z menjavo vratarja težek. V končnici lige je doslej dvoboj na sedem zmag dobilo kar 86,6 moštev, ki je povedlo z 2:0 v zmagah, letos pa se je tako končalo prav vseh pet dvobojev.

Svojo priložnost je New York zamudil v tretji tretjini, ko je imel 38 sekund kar dva igralca več na ledu, številčno prednost pa skoraj tri minute in pol, a tudi takrat je mreža Tampe, ki na zmago v Stanleyjevem pokalu čaka od leta 2004, ostala nedotaknjena.

Naslednja na vrsti je tretja tekma finala zahoda med moštvoma iz Dallasa in Las Vegasa, dan kasneje sledi tretji obračun Tampe in New Yorka.

Danes ponoči si boste lahko na Š1 ob 02.05 ogledali tekmo Dallas – Vegas.