[3194]
222166

Krznar pred Muro: Če ponovimo predstavo proti Aluminiju, se nimamo česar bati

3. 4. 2024, 10.07

Vodilno moštvo Prve lige Telemach NK Celje se v soboto odpravlja v Mursko Soboto, kjer jih na Fazaneriji čaka gostovanje pri NŠ Mura. Grofje so sicer v zadnjem krogu zgolj remizirali proti Aluminiju (2:2), toda po besedah glavnega trenerja Celjanov Damirja Krznarja rezultat ni odražal prikazanega na igrišču.

Proti ‘šumarjem’ je imela zasedba z mesta grofov večino časa pobudo na igrišču, a ni uspela kronati kar 70 odstotne posesti in skupno 36 strelov proti vratom nasprotnika. Po dveh napravljenih napakah so se Celjani dvakrat znašli v zaostanku, a so z zadetkoma Aljoše Matka in Luke Bobičanca dvakrat rezultat tudi uspeli poravnati.

“Tisto, kar najbolj boli, sta dve podarjeni priložnosti za gol, ki ju je Aluminij uspel izkoristiti. Od prve do zadnje minute smo se borili in igrali na polno. Energija je bila prava, imeli smo izjemno število priložnosti za zadetek. Kar 36 strelov proti vratom Aluminija smo izvedli. To je zares veliko. Potrebno je poudariti tudi, da je imel nasprotnik zelo razpoloženega vratarja. Že med samim polčasom in tudi po koncu tekme sem bil jezen, razočaran, žalosten, a vse je bilo danes odvisno le od tega, da izkoristimo tisto, kar smo si priigrali. V garderobi sem fantom dejal, da ta točka ni dovolj, to je jasno kot beli dan in tega se igralci tudi zavedajo. Toda na drugi strani bi težko naredili še več, da bi na koncu prišli do popolnega uspeha,” je po remiju z Aluminijem sprva dejal Krznar.

Celjani bodo nove tri točke lovili v soboto proti Muri, proti kateri so v letošnji sezoni dobili prav vse tri že odigrane medsebojne dvoboje. Dvakrat so visoko slavili doma (5:0 in 4:1), enkrat pa na Fazaneriji (0:2).

“Za nadaljevanje prvenstva – gostovanje pri Muri – me ne skrbi. Če ponovimo predstavo proti Aluminiju, kar se tiče same igre in energije, se ne bojim nobenega izziva. Kdorkoli je nasprotnik. Še naprej moramo razmišljati le pozitivno, izgubljeni točki sta že preteklost. Enostavno si ne smemo več dovoliti, da nasprotniku sami ponujamo priložnosti za zadetek, saj si s tem le otežimo pot do uspeha,” je pred dvobojem z Muraši še povedal prvi mož celjske trenerske stroke.

Tekmo Mura – Celje si boste v soboto ob 20.15 v živo lahko ogledali na Šport TV 1. Že 45 minut pred začetkom pa smo za vas pripravili zanimiv studijski program!

Vir: NK Celje

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več