[3194]
170679

Krznar po mariborski petardi: Končno ena tekma brez stresa

19. 9. 2022, 08.20

Zadnji septembrski konec tedna bo slovensko nogometno prvenstvo na tekmovalnem počitku, v ospredje stopa reprezentančni nogomet. Precej bolj zadovoljni kot pred tedni so lahko Mariborčani, ki na odmor odhajajo z visoko zmago proti Radomljam.

Aktualni prvaki so v gosteh četo Nermina Bašića premagali s kar 5:0 in tako vpisali najbolj prepričljivo zmago v letošnji sezoni. Delo je bilo za vijoličaste precej olajšano z dvema rdečima kartonoma na domači strani, že v 11. minuti je moral igrišče zapustiti domači vratar Velić.

Pred tem je mrežo gostiteljev načel Roko Baturina, v 13. minuti je bil natančen še zimzeleni Rok Kronaveter, delo pa so v drugem polčasu dokončali Mitrović, Repas in s prvencem med slovensko elito tudi Božičković.

“Končno ena mirnejša tekma, brez stresa. Veseli, da smo dobro vstopili v tekmo in hitro povedli. Po 1:0 smo kontrolirali tekmo, sledila je izključitev njihovega vratarja in še lažje je bilo nadaljevati. Izključitev smo hitro pretvorili v vodstvo z 2:0 in imeli dogajanje povsem pod nadzorom,” je bil po dvoboju zadovoljen mariborski strateg Damir Krznar.

Vijoličasti so se po desetih odigranih srečanjih povzpeli na četrto mesto, za vodilno Olimpijo pa zaostajajo krepkih trinajst točk.