Krka v gosteh ugnala Podčetrtek (VIDEO)

Avtor: Lamin Diallo
10. 1. 2024, 20.36

Košarkarji Krke so v 15. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia z 98:76.

Potem ko so košarkarji Term Olimia v decembru izgubili le eno od šestih tekem v ligi Nova KBM in pokalu Spar, so leto 2024 začeli z dvema porazoma. V soboto so izgubili v Domžalah, danes pa doma s Krko.

Novomeščani so drugo zmago proti Podčetrtčanom v tej sezoni, trinajsto skupno, dosegli precej lažje kot prvo v Novem mestu (93:92). Vodili so praktično vseh 40 minut, vprašanje zmagovalca pa so rešili pred zadnjo četrtino, ko se je razlika na semaforju povzpela do dvajsetih točk.

Pri Krki se je vseh deset igralcev vpisalo med strelce, šest pa jih je imelo dvomestne številke. Darko Planinić je zbral 19 točk, po 14 pa sta jih dodala Leon Stergar in Miha Cerkvenik.

Na domači strani, ki je zadela 13 trojk s 50-odstotnim metom, sta bila najbolj razpoložena Simo Atanacković z 22 točkami (trojke 3:5) in Gašper Škorjanc z 18 (trojke 4:5).

Terme Olimia bodo naslednjo tekmo igrale čez deset dni na Polzeli. Krka bo konec tedna v ligi Aba gostila Budućnost, v 16. krogu lige Nova KBM pa jo v Novem mestu čaka Rogaška (16. 1.).

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več