[11]
74804

Kristoffersenu prvič kranjskogorski veleslalom, Kranjec deveti

9. 3. 2019, 16.02

Henrik Kristoffersen je novo ime med zmagovalci veleslalomov za svetovni pokal v Kranjski Gori. Vitranc je bil danes povsem po meri Norvežanov. Tudi drugo mesto je pripadlo Vikingu, Rasmusu Windingstadu (+0,24), tretji je bil Švicar Marco Odermatt (+0,56). Najuspešnejši Slovenec Žan Kranjec je tekmo končal na devetem mestu (+1,14).

Kranjec je bil šesti po prvi vožnji, a se v finalu napad na prve domače stopničke ni izšel po načrtih ter je veleslalom za 58. Pokal Vitranc končal na repu najboljše deseterice.

Kristoffersen je imel najhitrejši čas prve vožnje, v finalu je ubranil prednost ter se veselil druge zmage na vitranških tekmah. Leta 2015 je slavil na slalomu.

Lanski zmagovalec Avstrijec Marcel Hirscher je tekmo končal na šestem mestu. Pred njega, na peto mesto, se je uvrstil Francoz Alexis Pinturault, tako da še ni padla odločitev o lastništvu velikega kristalnega globusa za seštevek sezone.

Razlika med vodilnim Hirscherjem in drugim Pinturaultom znaša 485 točk, do konca pa je na voljo še 500 točk. Seveda gre za hipotetične možnosti Francoza za osvojitev velikega kristala.

Od treh Slovencev se je le Kranjec uvrstil v finale. Štefan Hadalin je bil s številko 42 prepočasen za finale. Na 37. mestu je njegov zaostanek znašal 2,86 sekunde, trideseterico pa je zgrešil za 48 stotink.

Osemnajstletni Borut Božič je na svojem drugem startu v svetovnem pokalu, tako kot lani v Kranjski Gori, s številko 74 nastopil proti koncu prve vožnje ter že po nekaj zavojih končal svoj nastop z odstopom.

V Kranjski Gori bo v nedeljo na sporedu še slalom.