[13]
121767

Kristalni globus Riiberju, Slovenca ostala brez točk

20. 3. 2021, 16.17

Norveški nordijski kombinatorec Jarl Magnus Riiber je v finalu svetovnega pokala v nemškem Klingenthalu dobil prvo od dveh tekem, z njo pa potrdil tudi zmago v skupnem seštevku. Kristalni globus bo prejel tretjič zaporedoma.

Norvežan, tudi eden od junakov svetovnega prvenstva, je po skoku zasedal četrto mesto, z odličnim tekem pa nato prehitel vse tekmece. Drugo mesto je zasedel vodilni po skoku, Japonec Akito Watabe, ki je zaostal sedem desetink sekunde, tretji je bil Avstrijec Johannes Lamparter.

Nemec Vinzenz Geiger, ki je imel pred tekmo še teoretično možnost za skupno zmago, je zasedel šele 15. mesto.

Nastopila sta tudi dva Slovenca. Gašper Brecl je bil po skoku 27., a je zaradi neprepričljivega teka padel na 48. mesto. Tri mesta boljši je bil Vid Vrhovnik, sicer 39. po skoku.

Slovenija tako v sezoni ostaja le pri eni Vrhovnikovi točki, ki ga uvršča na 55. mesto v skupni razvrstitvi.