[5]
183888

Krimovke v tekmi za vse ali nič do napredovanja v izločilne boje lige prvakinj

12. 2. 2023, 16.27

Rokometašice Krima Mercatorja so v današnji tekmi zadnjega, 14. kroga lige prvakinj doma premagale romunsko Bukarešto z 28:26 (13:14) in s tem priborile napredovanje v play-off najelitnejšega tekmovanja na evropskih tleh. Zaradi boljšega medsebojnega izkupička so v skupini A končale na petem mestu pred Brestom in Bietigheimom.

Krimovke, ki so na 14 tekmah zabeležile šest zmag in osem porazov, so tako kot francoske in nemške predstavnice osvojile 12 točk. V tem primeru pravila tekmovanja določajo, da se gledajo medsebojni obračuni. Ljubljančanke so na teh dvobojih osvojile šest točk in tako končujejo pred Brestom in Bietigheimom.

Rokometašice Bukarešte so po tem porazu osvojile drugo mesto z 22 točkami. S točko več je prvi norveški Kristiansand.

Varovanke trenerja Dragana Adžića so današnjo tekmo odprle suvereno in dolgo vodile. Deset minut pred iztekom prvega polčasa so Romunke prvič na tekmi izenačile na 8:8. Štiri minute pred odmorov pa tudi prvič povedle (12:11).

A v nadaljevanju se krimovke niso predale in po šestih minutah drugega dela izid spet izenačile ter minuto zatem povedle. Romunke so se enkrat uspeli vrniti, drugič pa jim to do konca dvoboja ni več uspelo.