[5]
116815

Krimovke s prvo domačo tekmo lige prvakov v novem letu

16. 1. 2021, 08.53

Rokometašice Krima Mercatorja bodo danes ob 18. uri igrale prvo letošnjo domačo tekmo v ligi prvakinj. V Ljubljano prihaja francoski prvak Metz, ki je preteklo nedeljo prekinil niz neporaženosti ruskega Rostova, vodilnega v skupini A. Kot je sporočil trener krimovk Uroš Bregar, se ključ do uspeha in presenečenja skriva v obrambi.

Doslej sta se tekmeca v ligi prvakinj pomerila enajstkrat. Uspešnejša je slovenska zasedba, ki je slavila osemkrat, a nazadnje 2. novembra 2013. Zadnji medsebojni obračun je v tej sezoni dobil Metz s 33:27.

Takrat je pri Francozinjah blestela Tjaša Stanko z osmimi goli. Triindvajsetletna Mariborčanka bo od prihodnje sezone spet članica Krima, potem ko je že podpisala dvoletno pogodbo. Tudi tokrat pa bo Stankova ena največjih nevarnosti za vrata, ki jih bo branila Srbkinja Jovana Risović.

Na prvi tekmi proti Metzu sta sicer se od njegovih zdajšnjih varovank s šestimi goli izkazali Oceane Sercien Ugolin in Matea Pletikosić, ki pa nista mogli preprečiti poraza, h kateremu je botrovalo slabše nadaljevanje po dobrih prvih desetih minutah. Tokrat nameravajo Ljubljančanke začeti odločno in se zoperstaviti favoriziranim tekmicam.

Francozinje trenutno zasedajo tretje mesto v skupini A, a so v nizu treh zaporednih zmag, medtem ko je Krim na zadnji tekmi v Nemčiji proti Bietigheimu izsilil točko.