[5]
214194

Krimovke poražene na Norveškem

13. 1. 2024, 20.51

Rokometašice Krima Mercatorja so v 10. krogu skupinskega dela lige prvakinj na Norveškem izgubile proti Vipersu iz Kristiansanda s 23:29 (12:14). Ljubljanska ekipa bo naslednjo tekmo igrala 20. januarja, v gosteh se bo pomerila z madžarskim Ferencvarosem.

Zdesetkana ljubljanska ekipa je doživela peti poraz, po nepopolnem desetem krogu pa je na petem mestu v skupini B. V odsotnosti Barbare Lazović in Jovanke Radičević ni bila kos trikratnim verižnim zmagovalkam lige prvakinj med letoma 2021 in 2023 iz Kristiansanda.

Krimovke se bodo v zadnjih štirih tekmah v gosteh pomerile še s Ferencvarosem in danskim Esbjergom, doma pa z danskim Ikastom in poljskim Lubinom. Najboljši ekipi iz skupine B se bosta neposredno uvrstili v četrtfinale, ekipe od tretjega do šestega mesta pa čakajo dodatni tekmi za preboj med osem s tekmicami iz skupine A.

Krimovke so porazno odprle dvoboj v Skandinaviji. Njihova igra v napadu je bila zmedena in neorganizirana, obramba pa medla, vse to je botrovalo zaostanku šestih golov (1:7) po vsega osmih minutah igre.

Izbranke črnogorskega strokovnjaka Dragana Adžića so se po poraznem uvodu le zbrale, v naslednjih petih minutah so naredile delni izid 7:2 in povsem zadihale za ovratnik tekmicam iz Kristansanda (8:9), tako da je domača klop zahtevala minuto odmora.

Po njej se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, črnogorska krožna napadalka Tatjana Brnović je v 17. minuti izenačila na 9:9, Rusinja Darja Dmitrijeva pa je minuto kasneje zadela za vodstvo z 10:9.

Krimovke so bile v nadaljevanju povsem konkurenčne. V končnici prvega polčasa so znova popustile, kar so gostiteljice izkoristile in jim ušle za tri gole (11:14), na veliki odmor pa so nesle zaostanek dveh zadetkov (12:14).

Adžićeve varovanke so se v drugem polčasu trudile po svojih najboljših močeh, primanjkljaja v golih pa nikakor niso mogle nadoknaditi. Mednarodno pisana norveška zasedba je imela rezultatski nadzor, po ljubljanskem zaostanku petih golov (22:27) v 56. minuti pa je bilo jasno, da bosta točki ostali na Norveškem.

V ekipi iz slovenske prestolnice sta bili na današnji tekmi najbolj učinkoviti Tamara Mavsar in Darja Dmitrijeva, obe sta dosegli po šest zadetkov.