[5]
90993

Krimovke po prvo domačo zmago, ki bi prinesla velikanske točke za drugi del

17. 11. 2019, 10.41

Rokometašice Krima Mercatorja so v tej sezoni izgubile obe domači tekmi lige prvakinj proti češkemu Baniku in madžarskemu Györu, v primeru današnje zmage nad švedskim Sävehofom pa bodo v glavni del tekmovanja prenesle štiri točke. Slovensko-švedski klubski dvoboj se bo v dvorani na Kodeljevem pričel ob 17. uri, prenos na našem prvem programu pa pet minut prej.

Izbranke Uroša Bregarja so minuli teden nevtralizirale uvodni spodrsljaj proti češkim tekmicam in v Mostu slavile z 31:26, v primeru današnje zmage ali vsaj neodločenega izida proti tekmicam iz predmestja Göteborga pa bodo bržkone osvojile drugo mesto v skupini D. Prvo mesto je že oddano imenitnim igralkam iz Györa, ki si na današnjem domačem obračunu proti Baniku iz Mosta bržkone ne bodo dovolile spodrsljaja.

Ljubljanska ekipa lahko ostane tudi brez glavnega dela tekmovanja, to se bo zgodilo v primeru današnjega poraza na Kodeljevem in ob težko verjetni zmagi Banika na Madžarskem.

Iz vseh štirih skupin se bodo v glavni del tekmovanja lige prvakinj uvrstile ekipe, ki so se v svojih skupinah uvrstile od prvega do tretjega mesta, četrtouvrščene bodo mednarodne nastope nadaljevale v skupinskem delu evropskega pokala EHF.

Večina igralk Krima – vključno s trenerjem Bregarjem – se bo dan po današnji tekmi odpravila v Maribor in pričela priprave za nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo med 30. novembrom in 15. decembrom na Japonskem. Slovenija bo igrala v skupini A, v njej so tudi Nizozemska, Norveška, Srbija, Angola in Kuba.

EHF liga prvakinj, Krim Mercator – Savehof, 16.55 na Š1!