221409

Krimovke končale tri stopničke pod ciljem

Avtor: Lamin Diallo
24. 3. 2024, 18.40

Rokometašice Krima Mercatorja so na povratni tekmi play-offa za četrtfinale lige prvakinj v gosteh izgubile proti CSM Bukarešti s 24:30 (13:14). Izbranke Dragana Adžića so izgubile že prvi obračun na domačem igrišču prav tako s 24:30, tako da so končal igranje v ligi prvakinj.

Ljubljanske rokometašice so na povratni tekmi v večjem delu pokazale boljšo in bolj enakovredno predstavo, toda to ni bilo dovolj za izničenje velikega zaostanka s prvega obračuna in uresničitev cilja. Romunke so Krimu ponudile določene priložnosti, a jih ta tudi po zaslugi 14 obramb Laure Glauser ni znal unovčiti. Tako gre gladko v četrtfinale romunska zasedba.

Igralke iz Bukarešte se bodo v četrtfinalu merile z Metzem, tam bo še Bietigheim igral z Odensejem, Kristiansand z Györom Ane Gros, Esbjerg pa svojega četrtfinalnega tekmeca še čaka, to bo boljši iz dvoboja med Ferencvarosem in Brestom.

Ekipi sta tekmo začeli kar živčno, šele po treh minutah je padel prvi zadetek, tega so ob igralki manj dosegle Romunke. So pa Ljubljančanke vseeno bolje odprle ta obračun kot prvega, v sedmi minuti so prvič povedle, ko je Tjaša Stanko zadela za 3:2.

Čeprav so Romunke zatem zadele trikrat zapovrstjo, pa so se Ljubljančanke vrnile pri 5:5. Toda domača zasedba je zatem brez posebnih težav rešetala mrežo Barbare Arenhart, ki dotlej ni zbrala obrambe, zaradi česar je Adžić v igro poslal Majo Vojnović pri zaostanku s 5:8.

Ta je takoj vpisala prvo obrambo, a po drugi strani je Tamara Mavsar hitro dobila drugo dvominutno kazen, kar je vsaj malo vplivalo na obrambno igro. Tudi v napadu pa je bilo preveč zapravljenih priložnosti in napak za kakšen daljši strelski niz, tako da je domača ekipa ostajala v zanesljivi skupni prednosti, čeprav je bila tokratna tekma bolj izenačena.

Uvod drugega polčasa pa je bil spet slab za ekipo iz Ljubljane, prednost domačih je hitro zrasla na 16:13, 19 minut pred koncem pa je gostjam uspelo priti na 19:19 in vendarle še poskrbeti za kanček upanja za zanimivo končnico.

Toda še naprej krimovke niso znale izkoristiti vseh ponujenih priložnosti ob izgubljenih napadih Bukarešte, tako da je bil želeni preobrat precej oddaljen. Bukarešta slovenske ekipe ni spustila bližje kot na šest golov, tako da je bil potnik med osem znan precej pred zadnjo sireno. V 54. minuti je bilo že 26:20.

Pri Krimu je Jovanka Radičević dosegla šest golov, pri gostiteljicah pa Neagu sedem.