[5]
65619

20. 10. 2018, 19.52

Rokometašice Krima Mercatorja so v 3. krogu lige prvakinj v Koprivnici igrale neodločeno 27:27 (13:15) proti Podravki Vegeti. Izbranke Uroša Bregarja bodo v 4. krogu 3. novembra gostile hrvaške tekmice.

Krimovke se iz Koprivnice vračajo bržčas kar dobre volje, saj je dolgo kazalo, da bodo ostale brez točke. Bile so sicer večinoma enakovredne tekmicam, a zapravile številne priložnosti, tudi tako imenovane “zicerje”, ob koncu pa so le pokazale pravi karakter in izvlekle vsaj neodločen izid. Tako imajo po treh krogih v skupini tako kot Podravka po zmago, neodločen izid in poraz.

Ljubljančanke so bile večji del prvega polčasa enakovreden tekmec gostiteljicam. Krimovke pa so po 17. minuti imele nekaj črnih trenutkov v katerih so Hrvatice prek Marie Holesove najprej povedle z 9:7, v 20. minuti je Ana Turk zadela za 10:7, v 21. pa Karina Ježikava že za 11:7. Kljub takšnemu zaostanku pa je gostjam uspelo do konca polčasa razliko prepoloviti, v 28. minuti je Olga Perederij zadela celo samo za gol zaostanka (12:13).

Uvod drugega dela ni bil dobre ne za eno ne za drugo ekipo, šele po šestih minutah in 20 sekundah so zadele domačinke za vodstvo s 16:13. Toda slovenske prvakinje so se spet hitro vrnile, imele tudi priložnost za izenačenje, a se jim je to vztrajno izmikalo.

V 42. minuti so Hrvatice spet povedle za tri (18:15), kar je botrovalo k novi Bregarjevi minuti odmora. Toda to tudi ob številnih obrambah Jovane Risović ni pomagalo, v 49. minuti so igralke Podravke prek Alene Ihneve povedle z 22:18.

Toda z delnim izidom 3:0 je krimovkam po nekaj izključitvah domačih igralk v 54. minuti vendarle uspelo znova priti v igro, ko je Lamprini Taskalou zadela za 24:23. Sledil pa je že viden scenarij – namesto izenačenja so gostje zapravljale tudi “zicerje” in tako Hrvaticam dovolile, da so se znova odlepile za tri gole.

Kljub temu so imele Ljubljančanke dovolj moči za novo vrnitev. Pol minute pred koncem je namreč Polona Barić znižala zaostanek na 27:26, nato pa je Tjaša Stanko še ukradla žogo Hrvatica in iz protinapada izenačila na 27:27 ter postavila končni izid.

Pri domačinkah je bila s petimi zadetki najučinkovitejša Natalija Čigirinova, pri gostjah pa Tamara Mavsar z desetimi.