[5]
95558

Krim na evropskem gostovanju v Romuniji brez pravih možnosti

25. 1. 2020, 16.29

Rokometašice Krima Mercatorja so v 1. krogu glavnega dela lige prvakinj v gosteh izgubile proti romunski Valcei s 16:31 (8:14). Izbranke Uroša Bregarja bodo v 2. krogu prihodnjo nedeljo gostile francoski Brest.

Slovenske prvakinje so s porazom začele glavni del lige prvakinj. V tem jih ne čaka nič kaj lahko delo, saj so praktično vsi tekmeci, današnji Valcea ter prihodnja Brest in Budućnost, favoriti proti slovenski ekipi. Ta je tekmo v Valcei sicer solidno začela, a so domače že v prvem polčasu postavile trdne temelje poznejši zanesljivi zmagi. Valcea ima tako zdaj dve točki v skupini 2, toliko kot Krim.

Ekipi sta tekmo začeli precej živčno s kar nekaj izgubljenimi žogami in zapravljenimi napadi, a nekaj bolje so se odrezale slovenske predstavnice, ki so v šesti minuti vodile z 2:0.

Po domači minuti odmora in izključitve Nataše Ljepoja pa je s tujkami močno okrepljena romunska ekipa prišla do preobrata in hitro povedla s 4:3, 5:3 in 6:3.

Kot se je izkazalo, je Krim tako vodil le na začetku tekme. Korak je držal do izida 9:7, potem pa so gostiteljice, ki so v prvem delu tresle predvsem prek igralk, na katere je trener Uroš Bregar opozarjal pred tekmo (Španke in Ukrajinko Irino Glibko), naredile delni izid 5:0 in pobegnile na 13:7.

V podobnem ritmu so Romunke tudi odprle drugi polčas, v katerem so z delnim izidom 5:2 ušle na 19:10 v 35. minuti. Tudi v nadaljevanju je bilo bolj ali manj vse v domeni Valcee, ki je največ vodila za 15 zadetkov, in to prav ob koncu tekme. Krimovke so sicer imele precej težav v napadu, tudi z neizdelanimi in nenatančnimi streli.

Na koncu je bila najboljša strelka domače ekipe in tudi tekme Glibkova z devetimi goli, pri Krimu jih je pet zbrala Harma van Kreij.